Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

RAKUŠANŮV ŠIFROVANÝ TELEFON ANEB PODPRAHOVÝ ÚTOK NA NAŠE SOUKROMÍ

Položme si základní otázku: Je normální, aby se stát hrabal v naší soukromé komunikaci? Samozřejmě není. Přesto se to děje. A právě současná Rakušanova kauza má podle mě za cíl, aby toto špiclování upevnila jako normu.

Už několik týdnů běží v médiích kauza šifrovaných telefonů Rakušana a dalších SaTANů. Ti se “provinili” tím, že měli telefony, z nichž se dá volat bez toho, že by je stát odposlouchával. Dokonce i provládní média, která jinak vládní průšvihy spíše tutlají, tento případ omílají stále dokola.

  • rakusanuv-sifrovany-telefon-aneb-podprahovy-utok-na-nase-soukromi

Abychom si to ujasnili: Já Rakušana ani další SaTANáše vůbec neobhajuji a přeji si, aby z politiky vypadli (nezávisle na tom, jaké mají telefony). Rakušan se svojí totalitní rétorikou představuje dno české politiky a docela bych mu přál, aby na vlastní kůži vyzkoušel ty praktiky, které používá proti opozici. Nicméně to, že chce komunikovat bez možnosti cizího odposlechu, je jedna z mála věcí, které mu nezazlívám.

Soukromá komunikace je právem každého člověka. Stát toto právo bohužel pošlapává a má možnost odposlouchávat veškeré naše telefonní hovory (nemluvě o získávání dalších citlivých dat). Tato nekalá orwellovská praktika zatím státu prochází, zejména kvůli rozsáhlé propagandě, že prý je to “pro naše bezpečí”. A mám silné podezření, že i současná Rakušanova kauza je další psychologickou operací, která má přesvědčit lidi, že špiclování je normální.

Nepřipadá vám divné, že tato kauza běží v médiích nějak podezřele dlouho? Že se v médiích nikdo nepozastavuje nad tím, že mimo šifrované telefony všechny hovory odposlouchává stát? Nepřijde vám divné, že soukromá komunikace je tam automaticky brána jako něco špatného?

Cílem celé této kauzy možná není “tahání špíny na Rakušana” (to by bylo, vzhledem ke kauzám typu Dozimetru, stejně nošení dříví do lesa), ale právě to podvědomé podsouvání, že jakákoliv soukromá komunikace je špatná a že “normální” je státní slídění a odposlouchávání všeho. Média tím zneužívají neoblíbenosti Rakušana k tomu, aby šifrovanou komunikaci spojila s jeho osobou a tím vsugerovala lidem, že “komunikovat bez odposlechu potřebují jen mafiáni”.

Nedivil bych se, kdyby v tom měl prsty i sám Rakušan a ten šifrovaný telefon si pořídil právě kvůli této šarádě. S jeho totalitním myšlením mu určitě vyhovuje podporovat Velkého bratra a vytvářet tu systém, kterému se občas přezdívá “Orwell na steroidech”.

Je potřeba této psychologické manipulaci nenaletět a uvědomit si skutečnost: Špiclování a odposlechy NEJSOU NORMÁLNÍ. Je to nekalá praktika, která musí skončit.

Je potřeba zavést úplné listovní tajemství pro veškerou komunikaci. To znamená: Zajistit, aby jakákoliv komunikace – přes telefon, e-mail, všechny možné messengery apod. – byla zcela soukromá a dostupná pouze pro ty, kdo mezi sebou komunikují.

Pokud jedna z komunikujících stran tuto komunikaci kvůli nějakým problémům ukáže úřadům, budiž. Je ale zcela nepřípustné, aby státní či nadnárodní úřady (či jakákoliv jiná třetí strana) tuto komunikaci šmírovaly a odposlouchávaly. Velký bratr musí skončit.

Jak říkal Benjamin Franklin: “Kdo se vzdá své svobody, aby získal bezpečí, ten si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí – a ztratí obojí.”

Jeho slova jsou aktuální i dnes. Lidé se vzdávají svobody kvůli falešné naději bezpečí. Je potřeba lidi přesvědčit, že svoboda a soukromí jsou skutečné hodnoty, které je potřeba bránit. Jen takto se dokážeme zbavit státního slídění a vytvořit svobodnou společnost.

RNDr. Jan Sedláček, místopředseda ND

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Marie 2023-11-15 12:14
Vezmu to z jiného konce. Přece není normální, aby se mohly odposlouchávat jakékoli hovory z normálního telefonu. Vůbec nevidím důvod, proč by tato privilegia měla platit jen pro naše ministry se zašifrovanými telefony. Ale, jak jsem slyšela, tak se nejen budou odposlouchávat naše hovory, ale i kdokoli se může dívat, co platíme ze svých platebních účtů a kolik na nich máme peněz.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře