Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Protest ANS ke změně názvu České republiky na název CZECHIA

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

V rozhlase a tisku ČR proběhla v minulých dnech zpráva, že na návrh Ministerstva zahraničních věcí ČR byl v OSN zaregistrován pro Českou republiku nový oficiální název CZEHIA nebo TSCHECHIA.

Na toto téma se však nikdy nevedla ani odborná diskuse, ani diskuse mezi lidmi. Když ale vešla tato skutečnost na veřejnosti ve známost, byla změna názvu naší země jednoznačně odmítnuta! Ministerstvo zahraničních věcí a potažmo i vedení našeho státu udělalo tímto krokem "podraz" na vlastních občanech.

Pokud v názvu našeho státu schází slovo republika, stáváme se provincií, ne-li protektorátem a jedná se o počátek ztráty suverenity! A to úplně stejně, jako během Druhé světové války, když jsme byli jen "Böhmen und Mähren".

  • protest-ans-ke-zmene-nazvu-ceske-republiky-na-nazev-czechia

 

Proti tomuto kroku důrazně protestujeme.

Žádáme poslance a senátory Parlamentu ČR, aby v této záležitosti interpelovali vládu ČR, neboť takováto změna názvu republiky v listinách OSN je počátkem zániku státní identity. Lze předpokládat, že za tímto krokem české vlády stojí snahy Berlína.

Za ALIANCI národních sil:

Karel Janko, předseda, Česká strana národně socialistická

Vladimíra Vítová, předsedkyně, České mírové fórum

Oldřich Lukáš, předseda, sdružení Občané postižení justicí

Václav Princ, občanská iniciativa Naděje

Julie Karlovská, předsedkyně, sdružení Lidé lidem

Jan Dlouhý, občanská iniciativa Lidová fronta

Zbyněk Štěpán, předseda. Národní prosperita

Vladimír Dvořák, Aliance národních sil

____________________________________________________________

Deklarace geografů proti svévolnému prosazování názvu Czechia

ZDROJ:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Deklarace-geografu-proti-svevolnemu-prosazovani-nazvu-Czechia-444748

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 rudla.kovanda@email.cz 2016-07-18 15:16
Protest je zcela oprávněný.Vymaz áním slova republika dáváme zcela na srozuměnou,že vše co se ve státě děje už není věcí veřejnou,ale věcí jen nejmenované úzké skupiny vládních diktátorů.A proto se tento návrh podává.Pro vládní šlechtu to má velký význam.Je to jeden z kroků,které vedou k absolutní diktatuře vládní šlechty.Většině občanů to je jedno,ale to oni budou první v protestech až příjde čas a budou se tajně stydět za svou lhostejnost v minulosti.
Doufám,že v těchto důležitých chvílích se těm myslícím podaří potlačit co nejvíce pokusy o zavedení totalitní diktatury.

Facebook komentáře