Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení Světové rady míru k raketovému útoku USA na cíle v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Světová rada míru odsuzuje současné raketové útoky USA na cíle v Sýrii jako akt další eskalace imperialistické intervence v Sýrii a celém regionu. Jedná se o zločin, jehož záminkou je údajné použití chemických zbraní syrskou armádou ve městě Khan Sheikhoun blízko Idlibu.

Bombardování Sýrie ze strany USA nepředstavuje pouze porušení principů Charty OSN, ale také pokračování politiky předchozích vlád USA, nyní sledované vládou prezidenta Donalda Trumpa. Poté, co vytvořili, vycvičili a financovali žoldácké ozbrojené skupiny tzv. Islámského státu a dalších, poskytují nyní USA, NATO a Evropská unie, společně se svými spojenci v regionu, podobně jako opakovaně v minulosti, svou podporu ozbrojeným teroristickým silám skrze útoky na syrskou armádu. Za těmito útoku jsou plány na vytvoření „Velkého Středního východu“, ve kterém by imperialismus ovládal energetické zdroje a ve kterém by existovaly jím dosazené režimy v nových hranicích.

  • prohlaseni-svetove-rady-miru-k-raketovemu-utoku-usa-na-cile-v-syrii
Světová rada míru vyjadřuje svou solidaritu s národy Středního východu a podporuje jejich právo na to, aby mohly svobodně rozhodnout o své budoucnosti bez jakéhokoliv zahraničního vměšování. Světová rada míru odsuzuje pokrytectví a dvojí morálku imperialistů, kteří podporují a páchají útoky proti celým národům, nutíce statisíce lidí, aby se staly uprchlíky, zatímco „roní slzy“ nad osudy lidí, kteří jimi byli přinuceni utéct ze svých domovů, aby si zachránili své životy. Světová rada míru vyzývá své členy a přátele, aby odsoudili imperialistickou intervenci na Středním východě a vyjádřili svou solidaritu s národy, které jsou jejími oběťmi. 

 

Sekretariát Světové rady míru, 7. dubna 2017
 
Překlad: České mírové hnutí
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-04-08 17:37
Zase se jedná jako vždy ze strany USA o barbarský čin, který je zřejmě "doménou" USA. Jak dlouho bude ještě svět nečinně přihlížet k jednání amerických idiotů a válečnických zrůd? Tak jak jsem podporoval Trumpa, tak jsem nyní znechucen nad jeho počínáním a je zřejmé, že je to jen primitivní ubožák sloužící sionistickým zájmům iluminátů a banksterům jako jsou klany Rockefellerů a Rotschildů. Ta sionistická špína by se měla smést z této planety.

Facebook komentáře