Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře Mezinárodního dne zvířat

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se připojuje k podpoře Mezinárodního dne zvířat, který připadá na pátek 4. října. Mezinárodní den zvířat se slaví od roku 1931 a datum byl vybrán na počest Sv. Františka z Assisi (1181-1226), který je patronem všech zvířat. Celý svůj život zasvětil péči o nemocná, opuštěná a týraná zvířata.

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-podpore-mezinarodniho-dne-zvirat
                                                                                                                             Podle historických pramenů se zvířaty i mluvil. Nepovažoval je za bytosti nižší než člověk. František z Assisi předjímal rozšíření lidské etiky na vše živé. Svatý František zemřel dne 4. října 1226 a právě z tohoto důvodu bylo toto datum předurčeno k vyhlášení Mezinárodního dne zvířat.                                                                                              
 
Účelem vyhlášení MDZ bylo připomenout lidem, že zvířata jsou živí tvorové a důležitá součást naší planety. Chování lidí ke zvířatům tedy má být ohleduplné a každý by se měl vyvarovat jakýchkoli projevů týrání a omezování zvířecí svobody. Mezinárodní den zvířat připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů.
 
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT podpořila před dvěma dny (2. října) také Světový den hospodářských zvířat, který se slaví na den narození Mahátmy Gándhího.                              
 
Po celém světě jsou ročně zabity miliardy zvířat, se kterými není v vůbec zacházeno jako s živými tvory a mnohdy jsou chovány v příšerných podmínkách. Tento den je na protest proti tomuto chování k zvířatům, ale také na zamyšlení jak těmto věcem předejít a uvědomit si, že jsou to živé bytosti, které mají právo na řádné a slušné zacházení.    Tzv. hospodářská zvířata jsou tvorové, kterým lidé přiřkli roli pouhého zdroje masa, mléka, vajec, kůže, apod. Zvířata, která na rozdíl od těch, jež označujeme za domácí mazlíčky, nemají mít žádný nárok na náš soucit a ohleduplnost, a to bez ohledu na to, že jsou stejně inteligentní, stejně vnímavá a schopná cítit radost i bolest. SDHZ slouží rovněž k připomenutí a uctění památky 62 000 000 000 zvířat, která jsou ročně zabita.
 
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT též podpořila před třemi dny (1. října) Mezinárodní den vegetariánství, který se slaví od roku 1977 a má za účel rozšířit podvědomí o výhodách bezmasé stravy, jak ze zdravotních důvodů, tak zejména z důvodů etických.
 
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.
 
ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
 
V Domažlicích 3. 10. 2019
 
 
---
www.facebook.com/hospodarska.zvirata.compassion/videos/2406579679425039/UzpfSTEwMjM1MTUyOTM6MTAyMTc2MzMwNTU4MzEyMTk/

--
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
***ochrana zvířat a jejich práv***
 

Facebook komentáře