Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pirátská strana už nyní realizuje, co ostatní politici dosud jen slibovali. Díky Pirátům teď může každý založit firmu online

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Praha, 22. května 2017 – Založit firmu za jediný den - Piráti přichází s reálnou vizí, kdy budou mít občané možnost založit obchodní společnost z domova za den. Aby dokázali, že to myslí vážně, vytvořili jako modelový příklad internetovou stránku https://urad.pirati.cz, kde si může prvních 10 zájemců zaregistrovat firmu přímo z domu.

„Nejedná se o „trénink”, ale o reálně fungující web, který firmu skutečně založí. Ostatní strany nabízí jen vize a prázdné sliby toho, co prý bude za 20 let. My chceme, aby naše sliby byly hmatatelné. Proto přinášíme konkrétní řešení - černé na bílém,” říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

  • piratska-strana-uz-nyni-realizuje-co-ostatni-politici-dosud-jen-slibovali-diky-piratum-ted-muze-kazdy-zalozit-firmu-online

Piráti již od svého vzniku deklarují, že chtějí pomocí internetu usnadnit život občanům i podnikatelům. „Ve svém programu počítáme s tím, že firmu musí jít založit online, s poplatkem do 500 Kč a tento poplatek musí jít zaplatit kartou. Chceme, aby bylo možné si nové doklady vyžádat online, veškeré záležitosti vůči státu musí jít vyřídit online, telefonicky nebo poštou. Například změna trvalého bydliště by neměla trvat víc než 10 minut,” přibližuje program lídr Bartoš.

Na rozdíl od jiných politiků, kteří o rušení formulářů pouze mluví, tak Piráti reálně činí už nyní. „Byrokracie a složitost procesu nás tak vyděsila, že jsme se rozhodli voličům proces maximálně zjednodušit už nyní. Takže Piráti zakládají firmy pro všechny, kdo nechtějí obíhat po úřadech, aby bylo jasné, jak to bude vypadat, až Piráti svůj program zrealizují. Po úřadech mají obíhat data, ne lidé. Když stát nic nedělá, Piráti to vyběhají za vás,” vysvětluje Bartoš.

Česko je dle údajů Světové banky až 81. ze 190 ekonomik v jednoduchosti založení firmy. Přitom na Novém Zélandu založení firmy trvá půl dne a podnikateli stačí jeden krok. I mnoho rozvojových zemí je před námi. Pro srovnání v Česku obnáší založení firmy minimálně osm kroků a zabere nejméně týden, reálně spíše dva až tři. I jinde v Evropě je proces mnohem snazší. Tak proč to nejde i u nás?

Kontakty:

Mikuláš Ferjenčík – vedoucí mediálního odboru
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 737 943 770

Štěpán Štrébl – volební manažer
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 776 76 44 22

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 miroslav petr 2017-06-23 05:37
Jde-li o ohrožení národa,musí jít ekonomika stranou.copak to řekla ta zelená o těch vesnicích?

Facebook komentáře