Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti i nadále zachraňují svobodu internetu

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Brusel, 18. února 2019 – V minulých týdnech skončila vyjednávání ohledně finální podoby tzv. copyrightové směrnice, o níž Piráti v posledním roce informovali a snažili se o její zlepšení. Verze, kterou nakonec má Evropský parlament na přelomu března a dubna schvalovat, přináší zhoršení situace pro menší nakladatelství i poskytovatele obsahu na internetu, což je zásah do svobody slova i svobodného internetu. Piráti proto spouštějí intenzivní kampaň, aby schválení zabránili.

  • pirati-i-nadale-zachranuji-svobodu-internetu

Pro občany spustili Piráti webovou stránku http://zachrainternet.cz, na níž nejen informují, proč jsou články 11 a 13 ve směrnici tak špatné, ale také poskytují občanům návod, jak kontaktovat své europoslance, jak kdo ve věci směrnice hlasoval naposledy a kteří z nich v květnu budou obhajovat svůj mandát. „Tato směrnice je typickým příkladem toho, co můžeme my jako Piráti zásadně ovlivnit svou přítomností v Evropském parlamentu. Reflektujeme posun do 21. století a nepodpoříme zákony, které omezují svobodu slova a rozbíjí základy internetu, říká Marcel Kolaja, lídr Pirátů do Evropského parlamentu.

Směrnici od začátku Piráti konzultují s Julií Redou, německou pirátskou europoslankyní a hlavním opozičním hlasem v Evropském parlamentu. Dnes se dva čeští Piráti, Markéta Gregorová a David František Wagner, účastní v Bruselu schůzky s Redou a jejím týmem k dalšímu postupu ohledně boje proti směrnici. O víkendu zároveň přijede Reda do České republiky, aby české Piráty v kampani podpořila. „V sobotu proběhne panelová diskuze s Julií Redou a Marcelem Kolajou na téma svobody internetu v hotelu Continental v Brně. Zastřešující téma nese název „Jak přicházíme o svobodu?“ a přednášet bude například také Kateřina Procházková ze Sinopsis o tzv. social score v Číně či Vojtěch Boháč, zakladatel audiovizuálních zahraničních reportáží Voxpot,“ zve hlavní organizátorka a vedoucí zahraničního odboru Pirátů, Markéta Gregorová.


V neděli se Julia Reda s pirátskými poslanci setká v Pirátském centru v Praze za účasti odborné veřejnosti. Další akce a záznamy z těch proběhlých budou zveřejňovány na http://zachraninternet.cz. Počítá se opět i s celoevropskými demonstracemi – do ulic vyjdeme 23. března 2019.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

-- 

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Facebook komentáře