Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti chtějí urychleně hlasovat o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Vládu nepodpoří. + další TZ Pirátů

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 16. ledna 2018 – Piráti dnes požadovali předřazení hlasování o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka před samotné hlasování o důvěře vládě. Sněmovna však návrh přehlasovala, a to i přes fakt, že Mandátový a imunitní výbor doporučil vydání obou poslanců. Nadále tak trvají obstrukce spojené s jejich vydáním. Piráti, jak již avizovali před volbami, dnes nepodpoří ani nebudou tolerovat jednobarevnou vládu Andreje Babiše.

  • pirati-chteji-urychlene-hlasovat-o-vydani-poslancu-babise-a-faltynka-vladu-nepodpori

„Piráti dnes na Mandátovém a imunitním výboru hlasovali pro vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Je dobře, že všechny strany zastoupené ve Sněmovně, tedy kromě ANO, deklarovaly své stanovisko, a že se našla většina pro vydání poslanců. Další odkládání hlasování je pro nás nepřijatelné. Zákon stanoví, že projednání má proběhnout na první schůzi poté, co žádost dorazí, což bylo již v listopadu. Protože premiér má jet na zahraniční cestu, chceme, aby toto hlasování proběhlo co nejdříve, když ne dnes, tak zítra na další schůzi Sněmovny. Slíbili jsme voličům, že budeme kontrolovat moc a mocné, a to taky dodržíme,“ komentoval předseda pirátského klubu Jakub Michálek.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš poté nastínil, jak budou Piráti postupovat při hlasování o vyslovení důvěry Babišově vládě. „Doufáme, že obhajující prezident Zeman nebude pospíchat s druhým pověřením premiéra k sestavení vlády a vyčká až na výsledek druhého kola prezidentské volby. Rovněž doufám, že jeho slova o nutnosti 101 hlasů pro pověření budou mít delší trvání, než slib, že se nebude účastnit televizních debat,“ doplnil Bartoš.

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík poté doplnil informace o očekávaném průběhu dnešní a zítřejší schůze Sněmovny: „Šestá schůze, která začne zítra, obsahuje pro nás důležité věci. V personálních otázkách chceme, aby poslanec Pirátů Lukáš Černohorský byl zvolen předsedou vyšetřovací komise k OKD. Zároveň doufáme, že poslanec Ondráček nebude zvolen do čela Komise pro kontrolu GIBS. Pokud nebude zvolen, postaví Piráti protikandidáta,“ dodal Ferjenčík.

  

Karolína Sadílková
--------------------------------------------------
 

„Výsměch lidem na Ostravsku,“ hodnotí poslanec Černohorský snahu ministra průmyslu pomoci Polsku dál znečišťovat ovzduší v kraji

 

Ostrava, 16. ledna 2018: „Výsměch všem lidem na Ostravsku, kteří dlouhodobě dýchají vzduch znečištěný daleko nad rámec zákonných limitů! A to včetně primátora a hejtmana z řad ANO,“ tak pirátský poslanec Lukáš Černohorský označuje snahu nového ministra průmyslu Tomáše Hünera. Ten chce zítra na vládě lobbovat za to, abychom se přidali k žalobě Polska proti přísnějším limitům znečištění ovzduší. Ty Evropská unie schválila v loňském roce. Polsku přitom před nedávnem konečně skončila výjimka, která našim severním sousedům umožňovala vypouštět více škodlivin do ovzduší než podniky u nás. I nové přísnější limity EU jsou přitom pořád mírnější než například v Číně.

„Průmyslová lobby už nemůže být nadřazena nad zdraví lidí. Piráti nejen v Ostravě několik let bojují za zlepšení ovzduší a upozorňují na to, že se situaci nedaří zlepšit i přes stovky milionu nalitých do ekologizace průmyslových závodů. Jediným vysvětlením kroků nového ministra je jeho dřívější působení v ČEZu a Elektrárně Dětmarovice. Jelikož se Tomáš Hüner narodil v Ostravě, nemůže své kroky svést ani na neznalost situace s ovzduším na Ostravsku,“ shrnuje postoj Pirátů Černohorský.

EU si nové přísnější limity pro znečištění ovzduší odhlasovala v loňském roce, plnit by se měly začít od srpna 2021. Cílem je donutit průmyslové podniky nainstalovat účinné filtry a moderní technologie nebo nejšpinavější provozy odstavit. „Ostravsko stále patří k nejznečištěnějším regionům Evropy. Vliv Polska je tady zcela patrný a v zájmu Česka rozhodně není slevovat z požadavků na dodržování limitů znečištění u nás a už vůbec ne u našich sousedů. Polsko totiž kvůli vydatnému spalování uhlí v elektrárnách i lokálních topeništích porušuje normy pro škodlivé látky ve vzduchu mnohonásobně,“ doplňuje Jan Nezhyba, pirátský garant pro oblast životního prostředí.

Argumenty odpůrců zpřísňování limitů jsou pouze ekonomického rázu. Ministr tedy lobbuje za snižování nákladů soukromých podniků. „Náklady na odprášení a ekologizaci provozu jsou ovšem na druhé straně vyvažovány náklady na zdravotní péči, které jsou v řádu miliard a které platíme my všichni prostřednictvím rozpočtu ČR,“ dodává Černohorský.

Lukáš Černohorský, pirátský

poslanec: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel: 601 573 955

Jan Nezhyba, pirátský garant ŽP, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 739 593 364

Zuzana Klusová, PR koordinátorka pro MSK, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 737 480 813

Karolína Sadílková

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2018-01-17 17:30
Tahle pirátská sebranka nechť táhne k čertu. A ty Miroslave Petře s nimi, "rarito". Tvoje písemné vyjádření je vytažené z lejna a nesmyslná věta jen potvrzuje tvoji ubohost. Nepiš takové bludy, protože jen ukazuješ svoji nadměrnou hloupost.

Nejde o světovou raritu,reprezen tuje ji nějaký stát trestně stíhaný politik?

Facebook komentáře