Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Petice za přejmenování „Letiště Václava Havla“ na „Letiště Karla Gotta“

My, níže podepsaní občané, vyzýváme orgány veřejné moci, aby přejmenovaly Letiště Václava Havla na Letiště Karla Gotta. Ačkoliv lze spekulovat o tom, zda je vhodné vůbec pojmenovat letiště po osobě, domníváme se, že pokud už tomu tak je, měla by to být osoba uznávaná celým národem.

  • petice-za-prejmenovani-letiste-vaclava-havla-na-letiste-karla-gotta

Václav Havel byl kontroverzní osobností. Ačkoliv jej část českého národa uznává, stále se ozývají početné kritické hlasy vůči jeho osobě a krokům, jako byla snaha o nepotrestání prominentů KSČ, podpora bombardování Srbska nebo jeho první amnestie, která dostala na svobodu mnohé zločince včetně vrahů.

Karel Gott byl naproti tomu osobností, která spojovala všechny občany bez ohledu na politické názory. Celý jeho umělecký život byl zasvěcen rozdávání radosti druhým. Na rozdíl od Václava Havla, který zklamal naděje, jež do něj vkládala řada občanů, Karel Gott český národ nikdy nezklamal a do poslední chvíle rozdával lidem radost a optimismus.

Jsme přesvědčeni, že má-li hlavní české letiště nést jméno nějaké osoby, měla by to být osoba respektovaná drtivou většinou občanů, osoba bez politické minulosti a kontroverzí a osoba spojující český národ. A takovouto osobou je právě Karel Gott.

petiční výbor:

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie

Bc. Jan Sedláček, místopředseda Národní demokracie

Ing. Ivan Cícha, člen předsednictva Národní demokracie

petiční archy ke stažení najdete zde

 

zdroj: https://narodnidemokracie.cz/petice-za-prejmenovani-letiste-vaclava-havla-na-letiste-karla-gotta/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře