Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nesmíme dovolit zbytečné a nezodpovědné zadlužování státních lesů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Komentář pirátského poslance Radka Holomčíka

Praha, 19. října 2018 – V návrhu rozpočtu na příští rok se počítá s odvodem ze státního podniku Lesy ČR v celkové výši 1 miliardy korun. Podnik je již nyní v provozní ztrátě, což v minulém týdnu přiznal jeho generální ředitel Josef Vojáček v rozhovoru pro časopis Lesnická práce. Navíc se již několik týdnů hovoří o plánovaném miliardovém úvěru pro podnik a také o obřím tendru na IT zakázky.

  • nesmime-dovolit-zbytecne-a-nezodpovedne-zadluzovani-statnich-lesu

To je smrtící koktejl, který vzhledem k současným a hlavně budoucím problémům způsobeným kůrovcovou kalamitou může znamenat ekonomickou likvidaci podniku a otevřít dveře privatizaci státních lesů.

 

Při projednávání státního rozpočtu budeme od ministerstva chtít zdůvodnění, proč takto hazarduje s podnikem, který spravuje 48 % všech lesů v ČR. Dále budeme po ministerstvu chtít vyčíslení škod způsobených kalamitou za poslední roky a předpokládané náklady na nápravu. Obojí jde totiž podle našich odhadů již do stovek miliard korun.

Naším cílem je zastavit ekonomickou i ekologickou devastaci (zejména státních) lesů a změna systému hospodaření, která umožní pružněji reagovat na vývoj kalamity. Chceme také rozkrýt skutečné příčiny kůrovcové kalamity a objasnit podezřelé obchodní vazby v rámci lesnicko-dřevařského segmentu.

 

--

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Facebook komentáře