Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lenka Procházková: Evropa ztratila paměť

Je tragické, že necelých osmdesát let po skončení druhé světové války už Evropa ztratila paměť i pud sebezáchovy. Ústy svých místodržících šturmuje do války proti někdejší vítězné mocnosti. Varovné hlasy realisticky myslících občanů jsou umlčovány, dehonestovány a dokonce kriminalizovány. Státnické rozhodnutí slovenského premiéra, že Slovensko do vyprovokovaného konfliktu na Ukrajině své vojáky nevyšle a zbraně nepošle, vnímá premiér ČR natolik podrážděně, že zrušil pravidelné porady české a slovenské vlády. Tento signál však nevyjadřuje jeho osobní postoj, on žádný nemá, jde o procedurální poklek vazala před vrchností, která mu zadává příkazy.

  • lenka-prochazkova-evropa-ztratila-pamet

Každý místodržící je totiž jen tlampačem těch, kteří mu funkci předjednali a vydržují si ho pro své záměry. Dočasně. Až plány na vojenskou porážku Ruska a jeho rozdrobení na vazalské státy ztroskotají, budou místodržící hozeni přes palubu. Média, která se vždy dokážou transformovat nejrychleji, pak budou vzrušeně vysílat reportáže o soudech proti nynějším podporovatelům války. Obžalovaní se možná budou hájit tím, že jednali na základě špatných informací. Ale to jim nebude uznáno, protože i soud OSN v Haagu nedávno potvrdil, že vraždění ruských civilistů na Donbase bylo aktem genocidy.

Ani skutečnost, že mnozí z válečných štváčů jsou ženy, nebude u soudu brána jako polehčující okolnost. Podíl na přípravě útočné války, stejně jako zločiny proti míru nelze vyvinit příslušností ke „slabšímu“ pohlaví. I kdyby současná ministryně obrany usedla na lavici obžalovaných v kajícném tričku s Picassovou holubicí, nebude s ní jednáno laskavěji než se současným generálním prezidentem a dalšími vazaly včetně současného předsedy české vlády. Bude to dostatečné poučení a varování? Nebo si pak po čase zase necháme přepsat historii a vyzmizíkovat paměť a ve volbách si (podle nápovědy) zvolíme nové místodržící – vykonavatele cizích rozkazů?

Na závěr chci vřele pogratulovat slovenskému národu k tomu, že si dokázal zvolit vládu, která hájí zájmy suverénní Slovenské republiky a stojí na straně míru. Je to i pro nás Čechy veliké povzbuzení a naděje.

Lenka Procházková, 9. 3. 2024

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jánošík 2024-03-14 07:46
Ešte k odmietnutému stretnutiu vlád. Vlády sa stretávali keď nebol žiadny problém.
Úsmevy, potriasanie rúk. Keď však nastala chvíľa, ktorá dávala zmysel stretnutiam a spoločným rokovaniam, spoločné hľadanie pravdy, rozdielne názory a hľadanie konsenzu, práca mozgu,.... systém zlyhal. Na tejto kauze je učebnicovo vidieť, ako funguje dnešná politika - čiernobielo, slepo, egoisticky, podlízavo, bezpracne.
Jednota sardiniek, spokojnosť, pochlebovanie. EUrópa sa porazí sama, veď v jej vedení sú hlupáci. Nestačí mať Masaryka alebo Kisingera v ráme na stene. Treba ich aj čítať. Veleryba sa blíži a otvára tlamu.
Citovat
#2 Janko z polanky 2024-03-13 15:11
Kež-by!
Citovat
#1 Pepan 2024-03-13 14:47
Ale to není ztrátou paměti, to je degenerace šedé kůry mozkové tzv evropanů a je jedno zda bývalích východních nebo tzv západních. Což je předzvěst konce jejich civilizace jako takové neb si je podrobí islám, Rus o ně už pražádný zájem mít nebude, stejně je to už vše vyrabované v zájmu emeriky.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře