Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kalousek jako poslušný sluha mezinárodní finanční mafie zadlužuje náš stát!

  • kalousek2_1
Pan Miroslav Kalousek se jako zrůdný přízrak táhne celou novodobou českou ekonomickou historií. Nejprve její chod narušoval z povzdálí, ale jakmile se dostal ke korytu, tak se rapidně navýšilo zadlužování České republiky. Paradoxním krokem se tak může zdát Kalouskovo ocenění časopisem Emerging Markets, který ho vyhlásil za nejlepšího ministra financí. Jenže, stačí se podívat na pozadí toho, proč opravdu Kalousek toto ohodnocení dostal a je vše více než jasné. Všechno spolu souvisí!

Kalouskovo hospodaření v minulosti

Miroslav Kalousek se podobného ocenění dočkal již v roce 2008. V té době zrovna vytvořil návrh rozpočtu se schodkem 38 miliard. Ale stala se maličká chybička, pan oceněný ministr si nevšimnul, že západní trhy jsou zmítány krizí, čímž se konečný rozpočtový deficit vyšplhal na 192 miliard. Již tímto krokem Kalousek dokázal své „dokonalé" vizionářství a stal se tak hospodářem, který by se místo ocenění měl spíše dočkat vypráskání od státní kasy. Ale Kalousek pokračoval dál v drancování státních financí. Jako ministr financí v Topolánkově vládě zlikvidoval ekonomickou reformu Vlastimila Tlustého a zvýšil všechny daně, které ODS zamýšlela snížit. Před volbami v roce 2010 přesvědčil voliče o tom, jak on je „ Pan Čistý" a že za astronomické schodky nemůže on, ale že prý existují objektivní příčiny, které pan ministr financí neovlivní. Ač se to zdá neuvěřitelné , tak se Kalousek dočkal znovuzvolení i navzdory neskutečné zrůdnosti, kterou bylo jeho předvolební zasílání složenek všem občanům, kde byl rozpočtený dluh, který on vytvořil. Mnozí důchodci se ze zaslané složenky zhrozili, udělalo se jim nevolno a chtěli jít onu částku zaplatit.

Nečasova vláda a Kalousek znovu u moci. Bohužel!

Po volbách se vytváří vláda „rozpočtové odpovědnosti" a pan ministr financí Kalousek má znovu volné ruce k rozkrádání státu a sešktrtávání všeho, co škrtnout dá. Tyto nepromyšlené škrty posílají celý doposud fungující sociální systém do pekel a všichni jen mohou přihlížet obrovskému rozkrádání státu pomocí neprůhledných zakázek a nehoráznému porušování všech předvolebních slibů. Kalousek bezostyšně přistupuje k ubírání chudým a přidávání bohatým. Zákony jsou navrhovány a schvalovány pro bohaté vrstvy a chudí jsou nuceni zaplatit chod přebujelého státního aparátu. Kalousek velice dobře ví, že někteří naši obyvatelé se nemohou bránit, tak se neštítí seškrtat peníze i pro postižené občany. Lidé platí na daních podstatně více než za dřívějších socialistických vlád navzdory tomu, že „pravicový" Kalousek a jeho klika slibovali opak. Na prachy české elity se sáhnout nesmí, ale obyčejným lidem se snižují platy a ministr financí s úsměvem všem oznamuje, že se tak děje pro jejich dobro.

Ocenění pro nejlepšího ministra financí. Nebo pro nejhoršího?

Do toho přichází již zmíněné ocenění za nejlepšího ministra financí pro středovýchodní blok. To opravdu není fór. Stačí se totiž podívat, jaké zájmy časopis Emerging Markets zastupuje. Kalousek rozhodně není nejlepším ministrem financí pro občany České republiky. Zadlužování České republiky (a nejen jí) je nesmírně výnosným obchodem pro mezinárodní bankéře. Proč ti by také netleskali ministru financí, který v jejich prospěch nejen že neskutečně zadlužuje republiku, ale pokud už je opravdu zle, tak dokonce perfektně ovládá způsob balancování mezi nepřerušenými toky peněz pro pány nahoře a ztrátami, které systematicky přenáší na obyčejný lid. Jenže, pan Kalousek si dodnes neuvědomil, že osekat rozpočet o ty části, které se bytostně dotýkají všech spodních vrstev a k tomu zvyšovat daně umí každý ekonomický diletant. Ale pan „Oceněný" je navíc schopen slíbit, že narve naše devizové rezervy do chřtánu Mezinárodnímu měnovému fondu a dalším lichvářským spolkům otřesně hospodařící Evropské unie. A je jasné, že tyto peníze již neuvidíme, protože německo – francouzský pakt je nasype do „tureckého" hospodářství Řecka, což má stejný efekt, jako by byly vyhozeny oknem.

Mafiánsky se chovající skupina mezinárodních bankéřů s neskrývanou radostí přijímá zadlužování i ostatních zemí. A nutno podotknout, že některé z nich mají v čele svých finančních resortů i větší břídily, protože si počínají ještě otřesněji, než my. Tak proto dostal Kalousek ocenění. Jelikož je to cena pro oblast střední a východoevropskou, tak se můžeme těšit na to, kdo bude vybrán jako nejlepší ministr v příštím roce. Cena je to „silně" motivační. Kdopak asi během následujících dvanácti měsíců nejvíce zadluží svou zemi? Kterýpak ministr financí poskytne největší balík peněz mezinárodním bossům z kořistnických finančních spolků? Kolem takto "úspěšného" ministra bude znovu sehráno divadlo s oceněním stejně tak, jak se tento rok stalo v případě Kalouska. A tak našeho ministra financí vyzdvihují finanční oligarchové za zradu na vlastním obyvatelstvu. Těžko říci, zda si Miroslav Kalousek uvědomuje, že se pyšní glejtem, jež je pouhým cárem papíru, za který nemuseli mafiánští bankéři vydat ani halíř. A když to nic nestojí, tak proč ho neudělit. Jen snad ať, probůh, v příštím roce nevyhraje znovu Kalousek, protože to by znamenalo ještě větší okrádání našich lidí a další nechutné škrty. I když, on tak divoce škrtá, že se možná touží proškrtat do jiné země. To by mohla být šance, naši občané by s klidem pana „Oceněného" do jiného hospodářství pustili, jen ať ostatní vidí, jak si počíná ekonomický diletant a břídil, když se mu svěří klíče od státní pokladny.

Tom

Související:

A.B.Bartoš: Košér Miroslav Kalousek

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře