Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Informace Českého mírového fóra spoluobčanům k budování válečné základny USA v Polsku

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Zahájením výstavby válečné protiraketové základny USA v Polsku porušil orgán výkonné moci USA – prezident (v USA je veškerá výkonná moc v rukách jedné osoby) Chartu OSN, kterou jsou USA jako členský stát OSN vázány a porušil Zakládající dokument Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

V rámci obkličování Ruské federace válečnými základnami USA existuje již na území Polska raketová základna USA. Tu USA plánovaly vybudovat v ČR v Brdech, ale my občané ČR v celonárodním hnutí občanů ČR za zachování území ČR bez cizích válečných základen jsme tomu zabránili. Nyní byla na území Polska zahájena výstavba protiraketové základny USA.

  • informace-ceskeho-miroveho-fora-spoluobcanum-k-budovani-valecne-zakladny-usa-v-polsku

To je v rozporu s Chartou OSN, ve které je zakotvena povinnost:

„Pěstovat snášenlivost a žít spolu vzájemně v míru jako dobří sousedé.“

“Všichni členové urovnávají své mezinárodní spory pokojnými prostředky.”

Budováním protiraketové základny USA v Polsku porušily USA Zakládající dokument Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Přesto, že USA jsou státem amerického kontinentu, požadovaly jejich orgány státní moci, aby USA byly účastníkem vládní konference o bezpečnosti a spolupráci na evropském kontinentu. Vládní delegace USA na ní zájmy USA v Evropě prosazovala. Závěrečný dokument Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě – nyní Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě – USA odsouhlasily a prezident USA Gerald Ford jej v Helsinkách v r. 1975 podepsal. A tedy: přesto, že USA jsou státem amerického kontinentu, mají povinnost ustanovení Závěrečného dokumentu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě plnit!

Závěrečný dokument stanoví 10 principů vztahů mezi státy, které jsou USA povinny respektovat a ve své praxi uplatňovat. Jedním z nich je princip Zdržení se hrozby silou a použití síly. V něm je stanoveno:

„Zúčastněné státy se ve svých vztazích, jakož i všeobecně ve svých mezinárodních vztazích zdrží hrozby silou a použití síly. Žádné zdůvodňování nemůže posloužit k ospravedlnění uchýlení se k hrozbě silou nebo použití síly.“

Státní orgány USA obkličováním Ruské federace válečnými základnami USA tento princip porušily a mají povinnost toto porušování ukončit.

Česká republika je členem OSN i Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Co udělá vláda ČR když jiný členský stát – USA - ustanovení porušuje?

České mírové fórum, 2. 6. 2016

Ing. Jiří Sobotka, CSc.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-06-03 06:27
V naší zemi vládnou idioti a tak se těžko něco změní k lepšímu. Sobotka je už v US řiti celý, jen mu čouhají boty. a Chovanec, to je naprostý ubožák, který se tam cpe za Sobotkou. Většina ve vládě je na tom stejně a tak i parlament i senát je na tom stejně. Jsou to samí zbabělci. A když se to vezme, tak se nic nemění ani u KSČM, ti by se alespoň měli postavit "proti všem" a začít burcovat národ k vlasteneckému odporu proti fašismu, který nám sem vnucuje Brusel a USA.

Facebook komentáře