Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Feriho kauza může urychlit ratifikaci Istanbulské úmluvy

Tradiční rodina z.s.

Poslanci kvůli kauze Dominika Feriho chtějí zpřísnit nejen definici sexuálního napadení, ale znovu tlačí na ratifikaci Istanbulské Úmluvy.

  • feriho-kauza-muze-urychlit-ratifikaci-istanbulske-umluvy

Jedná se především o pokračování feministické politické kampaně proti takzvanému sexuálnímu násilí, kterou zhruba před rokem odstartovaly liberálně-levicový Deník N a A2larm. Z Feriho kauzy vystrašená část poslanců potom nepochybně kývne na všechny požadavky, o které si gender-LGBT-feminističtí aktivisté a jejich podporovatelé v Poslanecké sněmovně řeknou.

Více informací ZDE

Nyní opět spouštíme naší další kampaň týkající se ratifikace Istanbulské úmluvy "Žádáme překlad a zveřejnění „Důvodové zprávy Istanbulské úmluvy vydané Radou Evropy“". Do dnešního dne nebyla zeřejněná nejdůležitější část Istanbulské úmluvy - český překlad její Důvodové zprávy vydaný přímo Radou Evropy. Je nejvyšší čas, aby bylo celé znění této Úmluvy konečně zveřejněno a veřejně diskutováno!

Děkujeme Vám za účast na této kampani. Přepošlete tento newsletter i svým známým, aby byla účast na této zásadní a důležité kampani co nejvyšší.

Žádáme tímto Ministerstvo zahraničních věcí a Úřad vlády o zveřejnění Důvodové zprávy Rady Evropy Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, zkráceně nazývanou Istanbulská úmluva, a to v českém jazyce. Tato důvodová zpráva je zásadním dokumentem ve vztahu k Istanbulské úmluvě, protože podrobně popisuje články a odstavce obsažené v Istanbulské úmluvě, dále vysvětluje pojmy, které se v Istanbulské úmluvě vyskytují a vysvětluje, jak má být Istanbulská úmluva prováděna. Nejen odborná a široká veřejnost, ale i poslanci mají právo být s tímto zásadním dokumentem seznámeni ještě před ratifikační procedurou Istanbulské úmluvy.

Kampaně se lze zúčastnit ZDE

Ivana Schneiderová

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře