Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Česká pirátská strana bojuje za pravdivé informace v ČT

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Dne 30.5. 2010 v Událostech a komentářích byla uvedena reportáž (cca 8.minuta) o studentských volbách. Byl v ní použit graf na kterém jsou uvedeny výsledky voleb na brněnském gymnáziu. Graf se odkazuje na zdroj Novinky. Graf zveřejněný v ČT neodpovídá skutečným výsledkům uvedeným ve zdroji. Manipulace s daty je zcela zjevně účelová, významně mění a zkresluje obsah sdělované informace.

Zmíněné konání ČT je v rozporu se zákonem č. 483/1991 Sb., o České televizi: ...„Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání je zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů."...

Žádáme, aby byla přijata taková opatření, která znemožní obdobné způsoby manipulace s informacemi. Účelové zkreslování informace tohoto typu navíc vyvolává otázky, zda nejsou obdobným způsobem zkreslovány i jiné informace o soupeření stran ve volbách.

Slovy Ivo Vašíčka, středočeského krajského lídra kandidátky, Česká pirátská strana dále požaduje: "Žádáme, aby zástupci neparlamentních stran, mohli kontrolovat pravdivost zveřejňovaných informací o volebních preferencích. Máme obavy, že je s volebními průzkumy manipulováno obdobným způsobem. Hájíme právo na objektivní a nezkreslené informace pro všechny! Nenechejme se obelhávat!"

 

Facebook komentáře