Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

20 let za „terorismus“ - rozuměj boj na ideologicky špatné straně

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

MUDr. Ivan David

Parlamentní listy píší: „Městský soud v Praze dnes odsoudil za účast na teroristické skupině a teroristický útok k 20 letům vězení Jiřího Urbánka, který bojoval na Ukrajině v řadách proruských separatistů. Muž byl stíhaný jako uprchlý."

Ano, není horšího provinění. Kdyby bojoval v praporu Azov, byl by vyzdvihovaným bojovníkem za demokracii. Neboť tento prapor či batalion, který „bojuje“ proti tzv. separatistům, tedy Doněcké a Luhanské republice na východě Ukrajiny, se skládá „z příznivců krajní pravice, veteránů ukrajinské armády i zahraničních nadšenců“, jak píše česká Wikipedia.

V Azovu by tedy byl „nadšenec“, v řadách „separatistů“ je terorista.

  • 20-let-za-terorismus-rozumej-boj-na-ideologicky-spatne-strane
 
Myslím, že je zbytečné připomínat tradici českých bojovníků proti fašismu a nacismu, interbrigadistů bojujících proti Francovým fašistům ve Španělsku. To vše bylo pro žalobce i soudce nepodstatné. „Soudní senát se přiklonil k argumentaci obžaloby. Podle předsedkyně Hany Krestýnové byly předložené důkazy průkazné, obžalovaný svoji účast na bojích nijak nezastíral. „Už jenom zapojení a účast na fungování těchto jednotek z něho pachatele jmenovaných trestných činů taktéž dělá," uvedla soudkyně.

Dodala, že separatistické hnutí má jasně za cíl narušit ústavní strukturu Ukrajiny, a má tak znaky organizované teroristické skupiny. Připomněla, že české právo poskytuje ochranu proti teroristickým činům i cizím státům. S ohledem na to senát vyhověl návrhu státního zastupitelství a udělil trest 20 let ve věznici se zvýšenou ostrahou.
 
Výše trestu podle Krestýnové odpovídá tomu, že jde o úhrnný trest za dva zvlášť závažné trestné činy a že šlo o organizovanou trestnou činnost s obligatorní vyšší sazbou. Nejnižší možnou sazbou tak podle ní bylo 19 let a čtyři měsíce,“ píší PL. Dodejme, že žaloba vycházela v podstatě z postů na facebooku! Dodávám ještě, že v Oděse v roce 2014 jsme viděli, co dokáží ukrajinští fašisté, navazující na tradici Stěpana Bandery. Pokud by obsadili „vzdorné republiky“, vědí tamní obyvatelé, co by je čekalo.

I v Erdoganově Turecku jsou kurdským „separatistům“ a „teroristům“ udělovány tresty kolem 15 let. I za posty na facebooku, které mají prokazovat účast v odboji proti tureckému státu.  My jsme v potírání „protiukrajinského separatismu“ tedy ještě daleko lepší! Spolu s Robertem Jordanem, hrdinou Hemingwayova románu o španělské občanské válce, je třeba se ptát, komu tu zvoní hrana.

Facebook komentáře