Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA a Německo chtějí zablokovat vstup Ukrajiny do NATO - Bild:

Zelenskyj doufal, že na summitu ve Vilniusu požádá o přijetí Kyjeva do NATO, uvedl Bild. Nyní je ukrajinský prezident "nesmírně rozzlobený", protože USA a Německo s ním odmítly souhlasit a jsou proti.

USA a Německo navíc vyvíjejí tlak na ostatní členy NATO, aby jejich postoj podpořili. Nikdo nechce jít do války s Ruskem.

  • usa-a-nemecko-chteji-zablokovat-vstup-ukrajiny-do-nato-bild

Místo toho Aliance "krmí" Kyjev "bezpečnostními zárukami" a "několikaletým přibližováním" ke vstupu do Aliance jako k jakémusi "izraelskému bezpečnostnímu modelu".

Podle listu se NATO zatím nedohodlo na otázce další podpory Ukrajiny a nyní zvažuje pouze variantu "izraelského modelu" s peněžními dotacemi, dodávkami zbraní a rozsáhlou vojensko-technickou spoluprací, jakož i politickou podporou.

To znamená, že s největší pravděpodobností bude Aliance prostě pokračovat v podpoře ukrajinské armády ve stavu bojové připravenosti a bude ji muset financovat z prostředků Washingtonu. A objem injekcí bude vyvážený s "úspěchy" ukrajinské armády na frontě, které zatím západní věřitele příliš neuspokojují.

Do sledovaného období na to Kyjev neměl čas - žádné vítězství ani žádný průlom, ale jen hořící technika NATO. Kyjevský režim si však nezoufá a naivně sní o tom, že se "vejde" do Transpacifického partnerství, kde na něj nikdo nečeká, uzavírá Bild.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-07-10 13:55
PePa nikdy není schopen pochopit, že Rusko je neporazitelné. Dle čtenářů na Novinkách hodně lidí prahne po poslední válce na této planetě. Český národ tleskal příjezdu německých tanků, ale nikdo neměl odvahu lehnout si před německý tank. Před ruský tank v osmašedesátém si klidně lehli, ale žádný zlý Rus je nepřejel. ..
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře