Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Ukrajina zatím nemůže zahájit protiofenzívu kvůli nedostatku zbraní," řekl Zelenski.

Zelenski uvedl, že Ukrajina zatím nemůže zahájit protiofenzívu kvůli nedostatku zbraní. Řekl to v rozhovoru pro japonské noviny Yomiuri.

"Zatím nemůžeme zahájit protiofenzívu. Bez tanků, dělostřelectva a MLRS HIMARS nemůžeme poslat naše statečné vojáky na frontovou linii (a kdo se brání z posledních sil na frontové linii?)," poznamenal ukrajinský prezident.

  • ukrajina-zatim-nemuze-zahajit-protiofenzivu-kvuli-nedostatku-zbrani-rekl-zelenski

PS: Pozor - může to být jen finta, aby nikdo nečekal ukrajinský "poslední útok". Ve skutečnosti je nyní v záloze cca 200 000 ukrajinských vojáků v nově vytvořených jednotkách se západní výzbrojí.

Pokud, budou ukrajinské jednotky a výzbroj zničeny, západ už nemá rezervy na to, dodat Ukrajině v dohledné době další zbraně a hlavně munici a Zelenskému navíc dojdou lidé ...

Ukrajina pod tlakem západu vsadí vše na jednu "divokou kartu" a pomocí všeho co má, včetně HIMARS, klouzavých pum, dronů a letectva udeří tak tvrdě, jak to bude možné ...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Francin 2023-03-29 14:43
je zajímavé, že drtivá většina pracujících obyvatel světa si žádný válečný konflikt nikdy nepřála a ani nyní nepřeje i když jsme válečnými štváči nazýváni “chcimíři”. Veškeré obeťi válek jsou ale právě ti, kteří si válku nepřáli a to oběti na životech i materiální. Války si stále dokola přejí jen vlády, prezidenti, senátoři a obchodníci se zbraněmi, kteří ovšem jsou vždy před místy bojů a katastrof na dlouhé míle vzdáleni a scválili si zákony, že jich a jejich rodin se mobilizace a válčení netýká. Je tedy naprosto logické, aby se případná budoucí válka odehrála jenom a pouze mezi těmi, kteří si jí tak strašně přejí. Mohla by se odehrávat na velkých stadionech mezi jednotlivými prezidenty a vládami, zbraně by si mohli svobodně zvolit a my obyčejní lidé bychom obsadili tribuny a s párkem a pivem v ruce bychom v klidu sledovali, který ten prezident a ministr obrany je ten nesilnější a povalí na zem toho druhého, eventuelně mu uštědří pár facek a zabaví mu jeho veškerý majetek jako výhru. Myslím, že by je ty válečné choutky velmi brzo opustili a snažili by se o řízení státu v hlubokém míru a to si my všichni přejeme.
Citovat
#1 Dana 2023-03-27 09:46
Zdá se to neskutečné, že rovnováha sil ve světě se v 21. století udržuje zbraněmi. Lidstvo, které je technologicky vyspělé, nejvíce energie a peněz cpe do válek a do oblastí na ně napojených. Kde je to lidstvo hrdé na svoji inteligenci i intelekt, když se jen pereme o zemi, o suroviny, o planetu? A přitom je to jednoduché - stačí říct na všech úrovních DOST!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře