Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

O průletu ruské rakety nad Polskem

Potvrdily se včerejší zprávy o hromadném vzletu ruských strategických bombardérů , konkrétně 14 Tu-95MS a 12 Tu-22M3, vybavených řízenými střelami Kh-101 a Kh-22, které provedly nálety na Kyjev, Lvov a Nikolajev.

Během nočního bombardování bylo odpáleno 29 řízených střel X-101/X-555 ze 14 letounů Tu-95MS VKS a neznámý počet střel (rovněž křižujících) z 12 letounů Tu-22M3, přičemž bylo použito také 28 útočných bezpilotních letounů Geran. 2.

  • o-pruletu-ruske-rakety-nad-polskem

Hlavní údery proběhly na vojenská zařízení poblíž města Lvov a také na podobná zařízení v Kyjevě, kde se předpokládá, že sídlí vojenský personál NATO a kde jsou uchovávány řízené střely SCALP a Storm Shadow.

Uvádí se také, že na vojenských letištích v Nikolajevské oblasti byly zničeny nejméně dva úderné bombardéry ukrajinského letectva Su-24M.

Tyto letouny jsou hlavními nosiči střel Storm Shadow a SCALP EG, které se používají k útokům na Krym.

Ve Lvově Rusové zasáhli město Stryja, které je jedním z hlavních překladišť, přes které NATO zásobuje Ukrajinu zbraněmi, vybavením a možná i vojáky.

Město má letiště, kde by mohly stát nechvalně známé stíhačky F-16.

Poblíž letiště bylo jakési výcvikové středisko, kde byly desítky západních instruktorů.

Město leží na hranici s Polskem a rakety a bezpilotní letouny manévrují velmi blízko vzdušného prostoru EU.

Poláci tvrdí, že jedna z ruských raket vlétla do oblasti města Oserdow (provincie Lublin), ale zůstala v polském vzdušném prostoru pouze 39 sekund, než pokračovala ke svému cíli.

https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/..

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře