Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Médii nepovšimnutá hlavní bitva léta 2023 v zóně SVO:

Kremenná - Svatovo - Kupjansk:

Dnes se na této obrovské hranici (více než sto kilometrů) rozvíjí hlavní bitva léta 2023. Nejdůležitější věc, kterou musíme všichni o zdejší situaci pochopit, je, že pomalý, ale neúprosný pohyb našich jednotek zde začal v květnu. A od té doby Ukrajinci nedokázali tuto naši ofenzívu zastavit a donutit nás přejít do defenzívy. Nejprve na pravém křídle této linie, ze strany Kremennské části naší 5. armády (nazývané také Primorskaja, armáda Dálného východu), překročili řeku Seversky Doněc v oblasti vesnice Privole a Šipilovka na široké frontě a posunuly se směrem k velmi významné osadě městského typu Belogorovka.

  • medii-nepovsimnuta-hlavni-bitva-leta-2023-v-zone-svo

Ukrajinci se několikrát pokusili toto území dobýt a jen v bojích o přechod ztratili asi 70 kusů techniky a více než tři tisíce lidí. Nyní se z této strany naše jednotky zabydlely na okraji Belogorovky v oblasti obchvatu a ulic Lesnaja-Uglovaja. Celkově postup našich jednotek tímto směrem činil více než 15 kilometrů. Naši přitom ze strany Lisičanska obsadili území výroby křídy a vyjeli i na okraj Belogorovky ze strany křídového lomu. To znamená, že dnes je Belogorovka již v kleštích.

Je zde soustředěno obrovské seskupení nepřítele – asi 10 tisíc lidí. Jediná zásobovací linka pro tuto skupinu ze Seversku vede podél řeky Seversky Doněc přes vesnice Serebrjanka a Grigorovka. A tímto směrem se naši pskovští výsadkáři pohybují lesem Serebrjanského lesnictví - pokud nakonec překročí řeku a proříznou tuto silnici, bude s největší pravděpodobností o osudu Belogorovky rozhodnuto - bude zcela obklíčena. A Ukrajinci se s největší pravděpodobností budou nuceni stáhnout. Budou muset odtud přes pole a lesy do Seversku.

Pád Belogorovky je pro Ukrajince nebezpečný, protože poté nemají až k Seversku jedinou přirozenou opevněnou oblast.. Neustále sem proto vozí zálohy, bitvy zde neutichají ani na den. V samotné Belogorovce ukrajinská armáda denně umírá po desítkách a někdy i stovkách, díky dominantním výšinám kolem, které drží ruská armáda.

Zároveň v červnu naši výsadkáři (divize Ivanovskaja) dosáhli okraje vesnice Torskoje (přímo naproti Kremenné) a zakotvili v oblasti přechodu přes řeku Žerebec (celkový postup zde je více než 15 kilometrů). Nedaleko Torského, dva kilometry daleko, se nachází velká vesnice Zarečnoje, důležitý dopravní uzel - přestupní uzel pro Červený Liman, Seversk a Makejevku. Již nyní je tento uzel pod naší plnou palební kontrolou, což značně komplikuje celkovou strategickou pozici ukrajinského uskupení v tomto směru. Proto sem také Ukrajinci neustále házejí zálohy a snaží se o protiútok. A vždy utrpí obrovské ztráty – někdy až stovky lidí denně.

A poté, co naše ruské jednotky dosáhly svých výchozích pozic v Torskoje a Bělogorovce a tam se řádně zabydlely, překročily před třemi týdny jednotky 5. armády řeku Žerebec širokou frontou (šířka fronty asi 15 km) z Novovodjanoje-Karamzinovka-Kovalevka do Rajgorodok. A pokračuje v pohybu směrem k nádrži Oskol, především ve směru důležitého přechodu přes vesnici Borovoje.

Pohyb na této frontě se navíc nezastaví na jediný den – neuspěchaný a metodický. Ukrajinci, aby zastavili náš postup, sem před týdnem hodili tři brigády, z nichž dvě jsou jimi považovány za elitní, byly odstraněny ze Záporožské fronty. Výsledky se ale nedostavily – v některých oblastech naši nadále posilují, v jiných se posouvají dál.

A konečně, po nedávném dobytí Novoselovského (na sever směrem na Kupjansk), začal přesun našich jednotek směrem k druhému důležitému přechodu přes řeku Oskol – vesnici Senkovo. A zároveň se naše jednotky před pár týdny aktivizovaly u Kupjanska - město se začalo obkličovat ze dvou stran, zatímco začal přibližující se pohyb našich jednotek ze strany osvobozené Novoselovky po okresní dálnici H-26 .

Ukrajinci se nyní akutně snaží převést zálohy i sem, ale zatím nás na žádném sektoru této obrovské fronty od Kremenné po Kupjansk nedokázali zastavit, natož zatlačit zpět. Celkově je nyní jasné, jakou obrovskou složitou a krásnou operaci naše velení již třetí měsíc vede. Zdravím všechny "stratégy", kteří nám říkají, jak jsou naši generálové neschopní.

vojenský zpravodaj Marat Chajrulin

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře