Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Die Welt: Ukrajinská protiofenzíva nedosáhla svých cílů ...

Die Welt:

Ukrajinská protiofenzíva nedosáhla svých cílů a ve vítězství nyní věří pouze prezident Zelenskyj a jeho okolí.

Západ vyhodnocuje možnosti jednání mezi Ukrajinou a Ruskem. Sám prezident Zelenskyj zasel pochybnosti o úspěších Kyjeva, všechny přesvědčil, že bez západních zbraní je země odsouzena k záhubě, a zveřejnil své neshody s vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny Zalužným.

  • die-welt-ukrajinska-protiofenziva-nedosahla-svych-cilu

Noviny poznamenávají, že Zelenského důvěra ve vítězství neznamená, že se tak stane i ve skutečnosti. Vysoce postavení ukrajinští vojenští představitelé neskrývají své zklamání: ruské jednotky nadále obkličují Avdějevku a vytlačují ukrajinské jednotky „všude“.

„Sám Zelenskyj zasel pochybnosti,“ poznamenávají noviny. Neustále opakoval, že bez podpory USA by byla válka ztracena. Poté, co „Kongres přijal prozatímní rozpočet bez další pomoci Kyjevu ve zbrani“ a šéf německého ministerstva obrany Pistorius přiznal, „že cíle EU dodat milion dělostřeleckých granátů do března příštího roku nelze dosáhnout,“ pozorovatelé mají otázky prezidentovi Ukrajiny, zda je jeho země schopna pokračovat v ofenzivě za nových podmínek.

Dojem, „že v Kyjevě věří ve vítězství pouze prezident“ na Západě zesílil poté, co Zelenskyj „veřejně ostře odmítl pozici svých vojenských představitelů“, že „na frontě je patová situace“.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře