Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Alžírský zdroj MenaDefense uvedl, že západní zbraně prokázaly na ukrajinském válčišti svou omezenou účinnost.

Konflikt na Ukrajině potvrdil problém zemí NATO při vývoji úderných systémů - zaměření na vytváření "superzbraní". Nedostatečná koordinace jejich použití v kombinaci s jinými typy vojenské techniky umožňuje potlačovat státy s omezeným vojenským potenciálem (Afghánistán, Irák, Libye).

Zároveň účinnost jejich použití proti moderním armádám s rozvinutými systémy protivzdušné obrany, protiletecké obrany a elektronického boje není tak vysoká.

  • alzirsky-zdroj-menadefense-uvedl-ze-zapadni-zbrane-prokazaly-na-ukrajinskem-valcisti-svou-omezenou-ucinnost

Nejvýznamnější protiakci proti zbraním NATO představují ruská zařízení protivzdušné obrany a elektronického boje. V průběhu speciální vojenské operace získává ruská armáda a ruští výrobci zbraní neocenitelné informace o skutečných schopnostech západních zbraní, což by v době míru nebylo možné. V důsledku toho tyto informace umožňují výrazně zvýšit účinnost ruských systémů proti vojenské technice NATO.

Neúspěšné použití moderní západní vojenské techniky v ukrajinském divadle vojenských operací, mimo jiné i kvůli nedostatečné kvalifikaci vedení a personálu ukrajinské armády, způsobuje obranným společnostem zemí NATO reputační škody. Tyto vzorky vojenské techniky nebyly "otestovány" v reálných podmínkách ozbrojeného konfliktu vysoké intenzity. Výsledky jejich použití na Ukrajině ukazují, že při jejich konstrukci a vývoji nebyly zohledněny možnosti moderních protiopatření.

Zničení moderních západních zbraní dodaných na Ukrajinu ve skutečnosti slouží jako dobrá reklama ruským zbraním, ukazuje značné zaostávání Západu za Ruskem v řadě oblastí (protivzdušná obrana, REB, hypersonické úderné systémy) a oslabuje konkurenceschopnost západních výrobců.

obrázek v příloze:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře