Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rozhovor o honu na jeho osobu, lžích v médiích a ohrožení akademických svobod s doc. M. Ševčíkem

Kvůli účasti na protivládních demonstracích čelí ekonom a děkan Národohospodářské fakulty VŠE tlaku rektora Petra Dvořáka na jeho odvolání kvůli údajnému poškozování zájmů VŠE.

Do zpolitizované kauzy se v jednu chvíli zapojila i Česká spořitelna s pohrůžkou odebrání sponzorského daru VŠE, setrvá-li Ševčík ve funkci, což podle Ševčíka může souviset s jeho dlouhodobou kritikou vlivu nikým nevolených globálních institucí na domácí politiku.

  • rozhovor-o-honu-na-jeho-osobu-lzich-v-mediich-a-ohrozeni-akademickych-svobod-s-doc-m-sevcikem

I přesto, že Ševčík doložil, že se rektor opírá o nepravdivé informace z médií a přesto, že akademický senát fakulty podpořil jeho setrvání ve funkci děkana, snahy rektora o odvolání Ševčíka pokračují.

„Hledat zástupné důvody proč mě odvolat, v tuto chvíli neobstojí,“ říká k tomu Ševčík, který je přesvědčený, že rektor chce jeho odvoláním „řešit“ jeho odlišné politické názory na řešení současné ekonomické krize.

Jak kauza hrozícího odvolání děkana Ševčíka, která v mnohých lidech vyvolává znepokojivé otázky ohledně stavu svobody projevu v ČR, dopadne, je zatím nejasné. „I když budu odvolán, vnitřně vyhraju, protože jsem bytostně přesvědčen, že pravda je na mé straně,“ komentuje Ševčík s tím, že prosazování akademických svobod by mělo být primárním zájmem i pro rektora a že celá kauza je úplně zbytečná.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře