Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jan Schneider: Vláda je slabá v kramflecích a bojí se konfrontace. Přebírají normalizační postupy. Zatlučou vás množstvím Goebbelsovské propagandy. Stále opakují lži a fejky

Když se dostanete do situace, kdy celý svět bude hysterčit, tak co uděláte? Uděláte si tým expertů, budete se řídit tím, co vám řeknou, čímž získáváte určitou oporu a alibi. V podstatě můžete udělat cokoliv. Vždy se můžete opřít o názor takzvaného odborníka.

Co se týká dezinformací jako takových, tak klasickým případem jsou takzvané globální fake news bych to nazval, kterým celý svět oblbnuli Američané v roce 2003, když napadli Irák. Nějaký voják se nyní dopustil toho srovnání agrese do Iráku a agrese na Ukrajinu, což je velmi zajímavé téma, které tady bude asi přísně zakázané, protože vykazuje spoustu zajímavých ukazatelů, například jestli s Vámi ten napadnutý stát sousedil nebo nesousedil.

Nicméně o situaci v roce 2003 něco vím, protože jsem se na určitých šetřeních v té době podílel, takže zbraně hromadného ničení, tak bylo až třetí kolo té globální dezinformace. První kolo bylo jakási účast údajného Iráčana, který byl údajně tady v Praze na tom atentátů v New Yorku. Druhá část byla údajná akvizice jaderného materiálu, kterou měl provádět Irák, ale prostě to byl druhý fake news.

Třetí fake news byly zbraně hromadného ničení, které se tam potom nenašly, takže celý svět o tom byl přesvědčený, tak tam vlítli, ale pak se zjistilo, že nic z toho nebyla pravda," říká v otevřeném rozhovoru Jan Schneider dřívější pracovník Bezpečnostní informační služby po roce 1989, který podepsal Chartu 77, účastnil se bytových seminářů, ale také hrál v kapele The Plastic People of the Universe.

Jaká je základní filozofie zpravodajských služeb? Proč si vlády sami sebe oblbují? Jaký vliv má vojensko-průmyslový komplex? Jak pohlíží na vznik globálních dezinformací "fake news"? Jak pohlíží na dnešní mediální propagandu a dezinformace?

  • jan-schneider-vlada-je-slaba-v-kramflecich-a-boji-se-konfrontace-prebiraji-normalizacni-postupy-zatlucou-vas-mnozstvim-goebelsovske-propagandy-stale-opakuji-lzi-afejky

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře