Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Skutečné kořeny islámského terorismu

Minulý měsíc byl v Británii islámský duchovní přistižen při kázání podporující ISIS a džihád, a při podněcování mladých k páchání násilí proti nevěřícím. K všeobecnému ohromení jeho kázání neprobíhala na webových stránkách na internetu. Přednášel naživo v dobročinné veřejné mešitě – financované daňovými poplatníky – ve městě Stoke-on-Trent.

Francie a Británie jsou stále sevřeny islámským terorem a navzdory zákonům zakazujícím "projevy nenávisti" jejich vlády dosud nedokázaly poukázat na vliv, který mají duchovní kázající násilí a nenávist, na místní muslimy.

Obviňovat z teroristického náboru pouze internet je úplně stejně smyšlený příběh, jako ten, že každý sebevražedný atentátník a všichni ti, kteří spáchali teroristické činy ve jménu Islámu, jsou jen osamělí vlci, kteří se pouze inspirovali od teroristických organizací jako al-Kajda nebo ISIS.

Vlády v Británii a v dalších zemích ohrožovaných islámským terorismem nejspíš používají tuto "online" výmluvu, aby na ně napadlo oprávněné obvinění z trestuhodné nedbalosti či nebezpečného hazardování, kterého se dopouštějí tím, že umožňují, aby se těmto extremistům na západě tak dařilo.

  • skutecne-koreny-islamskeho-terorismu

Další terorista zaútočil ve Francii, kde na nádraží v Marseille zavraždil dvě nevinné ženy. Údajně při tom vykřikoval arabské verše.

Během následujících 24 hodin proběhl další teroristický útok, tentokrát před fotbalovým stadionem v Edmontonu v Kanadě, kde muž s nožem poranil pět lidí. V autě podezřelého byla údajně nalezena vlajka ISIS.

Útok v zemi, která je známá svým vstřícným přístupem k imigrantům z válkou sužovaného středního východu ukazuje, že tito teroristé nejsou jen nepřáteli lidských práv, ale často také lidí, kteří se jim snaží pomoci.

Žádná prázdná gesta však bohužel nezabrání těmto extremistickým muslimům ve snaze podřídit celý svět jejich verzi Islámu.

Západní vlády se však nejspíš opět rozhodnou ignorovat existenci náboženských škol a mešit, které slouží jako centra náboru a radikalizace pro extremistické muslimy napříč Evropou.

Vypadá to, že evropské úřady dělají velmi málo pro to, aby teroristům zarazili verbování převážně mladých muslimů. Mnoho omlouvačů se snaží zmást lidi tvrzením, že hlavní příčinou islámského extremismu a teroristického problému je internet a úřady z něj obviňují webové stránky teroristických organizací. Internetové stránky totiž nemají volební hlasy.

Francie a Británie jsou stále sevřeny islámským terorem, a navzdory zákonům zakazujícím "projevy nenávisti" jejich vlády dosud nedokázaly poukázat na vliv, který mají duchovní kázající násilí a nenávist, na místní muslimy.

Minulý měsíc byl v Británii islámský duchovní přistižen při kázání podporující ISIS a džihád, a při podněcování mladých k páchání násilí proti nevěřícím.

K všeobecnému ohromení jeho kázání neprobíhala na webových stránkách ani nesděloval své názory důvěřivým mladíkům někde na "chatu". Přednášel naživo v dobročinné veřejné mešitě – financované daňovými poplatníky – ve městě Stoke-on-Trent.

Vlády v Británii a v dalších zemích ohrožovaných islámským terorismem nejspíš používají tuto "online" výmluvu, aby na ně napadlo oprávněné obvinění z trestuhodné nedbalosti či nebezpečného hazardování, kterého se dopouštějí tím, že umožňují, aby se těmto extremistům na západě tak dařilo.

Vypadá to, že úřady cíleně ignorují přítomnost vlivných madras, mešit a náboženských škol, které mohou být zapleteny v jasných případech kázání násilí a nenávisti.

Obviňovat z teroristického náboru pouze internet je úplně stejně smyšlený příběh, jako ten, že každý sebevražedný atentátník a všichni ti, kteří spáchali teroristické činy ve jménu Islámu, jsou jen osamělí vlci, kteří se pouze inspirovali od teroristických organizací jako al-Kajda nebo ISIS.

Je směšné prohlašovat, že útok spáchal "osamělý vlk", obzvlášť, když za něj teroristické organizace jako ISIS okamžitě přijmou zodpovědnost.

Po útoku na mostě London Bridge prohlásila premiérka Teresa May, že "dost je dost" a konečně to znělo, jako by byla rozhodnuta s terorizmem trochu něco dělat.

Ale slogan pouze zapadl někam do pozadí během toho, jak pokračovalo teroristické řádění, díky agresivním náboženským školám a náborářům, útokem na stanici metra Parsons Green.

U teroristů, kteří se zúčastnili tohoto útoku a dalších útoků, jako například v Barceloně, byly zjištěny vazby na místní mešity nebo islámská centra. Navzdory odhaleným vazbám vedení těchto míst odmítlo přijmout jakoukoliv zodpovědnost s tím, že není nijak právně odpovědné za jednání svých členů.

Teroristický útočník z Westminsteru, Khalid Masood, byl uveden jako kontaktní osoba pro veřejnost na stránkách Lutonské mešity a islámského centra ještě pouhý týden před tím, než nejdříve najížděl do chodců na londýnském Westminster Bridge a poté pokračoval zabitím policisty.

Bombový atentátník z Manchesterské arény, Salman Abedi, který zavraždil 22 lidí včetně dětí, docházel pravidelně do Didsburské mešity, která je známým domovem mnoha dalších rekrutů al-Kajdy a ISIS. Mešita je také známá svými vazbami na džihádisty spojenými s al-Kajdou, jako je Lybijská islámská bojová skupina (Libyan Islamic Fighting Group).

Předpokládá se, že pachatelé útoků na London Bridge a Borough Market, Khuram Shazad Butt, Rachid Redouance a Youssef Zaghba, byli napojeni na nezákonnou islámskou skupinu al-Muhajiroun, kterou spoluzaložil odsouzený kazatel nenávisti Anjem Choudary. Khuram Butt je dokonce vidět, jak mává vlajkou Islámského státu v Regent Parku v dokumentu na stanici Channel 4.

Terorista z berlínského vánočního trhu, Anis Amri, byl údajně také radikalizován v místní mešitě. Jeden z kazatelů této mešity, Abu Walaa, je v těchto dnech u německého soudu, kde je se čtyřmi dalšími obviněn z verbování rekrutů pro ISIS.

Je zoufale potřeba, aby vládní úředníci, kazatelé a provozovatelé těchto mešit přijali zodpovědnost. Je potřeba vyžadovat, aby pod hrozbou trestního stíhání tvrdě zakročili proti extremistům, kteří v těchto místech působí. Politika zavírání očí a vyhýbání se problému jej pouze zvětší a obětuje svobodu na oltáři terorismu.

Khadija Khan je pakistánský novinář a komentátor v současné době působící v Německu.

Překlad původního textu: The Real Roots of Islamic Terrorism
Překlad: Jan Kuta

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11304/skutecne-koreny-islamskeho-terorismu

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře