Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč nemohu kritizovat své náboženství?

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Zvenku se zdá, že jediným místem pro ty, kteří by chtěli reformovat islám, je Západ. Ale to je zřejmě příliš povrchní náhled. My všichni jsme předpokládali, že tady na Západě bude bezpečné klást otázky a islám kritizovat. Místo toho mnoho institucí na Západě využívá velice rafinované metody k umlčení kritiky islámu.

Čím víc budeme skrývat nebo ignorovat konstruktivní kritiku islámu, tím těžší bude provést v tomto náboženství reformy a tím jednodušší bude vítězství muslimských radikálů.

Důvod, proč kritizuji radikální prvky mého náboženství, není to, že mám v srdci nenávist, ale protože chci ochránit ty, kteří byli zneužiti a opuštěni svými lídry.

  • proc-nemohu-kritizovat-sve-nabozenstvi

Když jsem obdržel dopis od šíitského náboženského kazatele ze Spojeného království, nepřekvapilo mě to. Dostávám mnoho podobných dopisů od extremistických muslimů po celém světě, stejně jako od západních liberálů, socialistů a dalších lidí. Pokaždé, když tyto dopisy otevírám, připravuji se na kritiku svého pečlivého zkoumání islámu. Jak jsem očekával, dopis začínal mě tak známou větou: "Přestaňte kritizovat své vlastní náboženství."

Facebook komentáře