Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Paul Craig Roberts: Třetí světová válka začala

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Paul Craig Roberts

Washington v současné době provádí hospodářskou a propagandistickou válku proti čtyřem členům z pěti bloku zemí označovaných jako BRICS. Třetí světová válka už začala a jak dlouho bude trvat než se...

28.duben 2016 - 18:00

  • paul-craig-roberts-treti-svetova-valka-zacala

 


Takového názoru je americký politolog, bývalý poradce amerického prezidenta pro ekonomické otázky v administrativě Ronalda Reagana Paul Craig Roberts.

Brazílie a Jižní Afrika jsou k destabilizovány  vykonstruovanými politickými skandály. V obou zemích je hojný "výskyt"  Washingtonem financovaných politiků a nevládních organizací (NGO). Washington vysílá své politické agenty do náročných akcí proti vládě a členové NGO jdou do ulic protestovat.

Chce-li destablilzovat Rusko, musí se Washington pevněji uchytit uvnitř Ruska. Pro dosažení pevnějšího zachycenív Rusku, Washington spolupracoval s s velkými bankami v New Yorku a Saúdama na snížení ceny ropy z více než 100 dolarů za barel na 30 dolarů. To vyvíjí  tlak na ruské finance a rubl. V reakci na rozpočtové potřeby Ruska, washingtonští spojenci uvnitř Ruska tlačí prezidenta Putina k privatizaci důležitých ruských hospodářských odvětví s cílem přilákat zahraniční kapitál ke krytí deficitu státního rozpočtu a podpoření rublu.

Podle mého názoru ti, kdo  tlačí privatizaci jsou buď zrádci nebo úplně hloupí. Bez ohledu na to, že představují nebezpečí pro ruskou nezávislost, píše P.C.Roberts.

Washington zkusil proti Číně zinscenované studentského protesty v  Hong Kongu  a doufal, že protest by se rozšířil dále do Číny, ale tento tah selhal. Washington se pokusil o něco podobného v Rusku, organizoval protesty proti znovuzvolení Putina a znovu selhal.

Jak jsem často zdůraznil, neokonzervativci často ve snaze o americkou hegemonii nad světem,  odsunuli stranou veškerou opatrnost ve svém odhodlání destabilizovat Rusko a Čínu.

K realizací neoliberální hospodářské politiky vybízejí  ekonomové vyškolení v západní neoliberální tradici. "Globalizace" s použitím amerického dolaru otevírá cestu k destabilizaci zahraničního kapitálu, který je uložen u  amerických bank a povolování vstupu zahraničních vlastníků, tím ruské a čínské vlády samy nahrávají destabilizaci.

Pokud se Rusko a Čína neodpojí od západního finančního dolarového systému a od svých exilových neoliberálních ekonomů, budou muset jít do války, aby bránily svou suverenitu.
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jaroslav Martínek 2016-04-30 21:51
Neziskové organizace v ČR musí být zakázány. Volte pouze takové strany, které to po zvolení zajistí. Je nutné změnit i školskou politiku, protože převládají lidskoprávní a humanitární obory, jejichž absolventi končí právě v neziskových organizacích a za peníze Sorose, US Ambasády a norských a evropských fondů rozvracejí vlastní země. Vláda ČR musí přestat ze státního rozpočtu tyto vlastizrádné neziskovky podporovat. Samotné SSA mají zákon FARA již z r. 1938, který tyto spolky monitoruje. Doma si to nenechají líbit, ale po celém světě to podporují. Když to nedávno zakázal Putin v Rusku, SSA se mohly podělat vzteky. USA jsou zdrojem a příčinou všeho zla na planetě Zemi. Nikoli Rusko !

Facebook komentáře