Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Na Den Vítězství zdvihá hlavu nové zlo.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Zástupkyně šéfredaktora časopisu „Ruský reportér“ Marina Achmedova komentovala svou cyničností obludné liberální srovnávání SSSR a nacistického Německa.

  • na-den-vitezstvi-zdviha-hlavu-nove-zlo
  • na-den-vitezstvi-zdviha-hlavu-nove-zlo

Neplánovala jsem, že napíšu dnes tento příspěvek a vůbec mě ani nikdy nenapadlo, že budu psát na toto téma. A hned na začátku říkám, že je to můj názor – můj v tom nejhlubším smyslu. A ten se nezmění. Co budu živa, budu uvažovat přesně tímto způsobem. Takže pokud někdo nesouhlasíte, je to vaše věc, ale nepokoušejte se mě přesvědčovat.

Já se velmi dobře znám. Já neustupuju. Měla jsem možnosti si to zkusit, když jsem pracovala ve válce. Bylo tam dokonce několik takových možností. Proto je pro mě obvykle směšné, když hledím na pokusy lidí přinutit mě ustoupit tady, na internetu.

Dnes jsem pozorovala celou tu internetovou válku. Bílý dům prohlásil, že Američané s Velkou Británii vyhráli naši válku a naši v reakci na toto nestoudné tvrzení zase zaútočili na Bílý dům. Ano, i toto je válka, a je jen dobře, že probíhá jen na internetu. Naštěstí nám není dáno na vlastní kůži si ověřit, jaká byla tamta válka. Hlavně aby taková válka už nikdy nebyla.

Ale přece jen musím jasně prohlásit, že tu novou válku na zničení historické pravdy nezačali na Západě. Začala u nás, v Rusku, když někteří naši občané začali přirovnávat fašistické Německo k Sovětskému svazu a říkat: „Tam byly koncentráky a tady přece byly taky tábory“. Obvykle na takové lidi nereaguju nijak emocionálně. Dokonce jen s opovržením. Nelíbí se vám to? Tak trpte. Tohle je můj blog. Proč nereaguju? Oni přece i beze mě vědí, jaké zlo páchají.

Naprosto nepochybuju o tom, že v hloubi duše tihle lidé cítí, že se postavili na stranu zla. Možná si to neuvědomují, ale rozhodně to cítí. Protože zlo páchne a vždycky se negativně odrazí v duši.

Je podivné připomínat, že Sovětský svaz na rozdíl od fašistického Německa nikdy nehlásal nerovnost národů. Ale budu muset: Nerovnost národů opravdu nikdy nehlásal. Tento příspěvek nemá hájit Sovětský svaz, který na sebe v různých etapách své existence bral různé podoby, a někdy i dost děsivé. Tohle je příspěvek o tom, proč osoby, které staví na roveň Sovětský svaz a hitlerovské Německo, slouží zlu.

Vždyť právě Německo prohlásilo židy a také Slovany za podlidi. Bylo to Německo, které vybudovalo mašinérii na likvidaci těch, kdo to svým původem nedotáhl na nejvyšší rasu, a metodicky a s klidem je v průmyslových měřítkách likvidovalo. Tady už snad ani nešlo o množství zavražděných, ale o „kvalitu“ tohoto vraždění.

Dělení lidí na kategorie, kterým se Sovětský svaz nikdy neprovinil, je čiré zlo. A naši lidé se vzepřeli, vydali ze sebe maximum a toto zlo na svém území zničili. Není to tak, že by jedno zlo zvítězilo nad druhým. To naši lidé – občané Sovětského svazu - zvítězili nad tímto zlem, které kráčelo po planetě a vleklo za sebou svou vražednou mašinérii na selekci národů a ras.

Proto Den Vítězství není dnem vítězství nad nějakým vzdáleným Německem, je to Den Vítězství nad zlem, a každý, kdo začne hájit a omlouvat fašismus a vyprávět něco o tom, jak se dvojí zlo utkalo mezi sebou, páchne tímto zlem. A to zlo se mu vrátí. Neurážejte se. Je to jen můj názor, který nikdy nezměním, napsala Marina Achmedova na svém Telegram kanálu.

Zdroj: FB Boženy Weitingerové - překlad, Autor: Maria Achmedova:

 

Facebook komentáře