Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mediální psi odvázaní z řetězů (+video)

  • libye2
"Zdá se, že pracujeme v sovětské televizi. Vše je předmětem cenzury, vše se musí koordinovat s kanceláří v Londýně. Byli jsme natáčet v Tripoli oblast, kterou ovládají povstalci.

Všude mrtvá těla lidí v civilu. Neozbrojených, ale často nesoucích známky mučení. Materiál jsme poslali do naší kanceláře. Pak vidíme titulky, ''Obyvatelé Tripolisu zavraždění Kaddáfího vojáky''. Okamžitě volám našim, a vysvětluji, že v této oblasti není Kaddáfího armáda, a že všechno je ve správě džihádu. Reagují: ''My to musíme vědět lépe.'' A takhle je to v každém případě, říká ruský zpravodaj, pracující pro majoritní televizi v Tripolisu.

''V Tripoli je všechno vzhůru nohama, totální anarchie. Všude jsou kontrolní body. ID vám kontrolují tak pečlivě, že na chvíli podlehnete dojmu, že vědí anglicky. Pokud ale na ně promluvíte, pouze na vás nechápavě zírají. Oblečení jsou vojensko-evropsky. Jako místní. Pokud ID vypadá podezřele, prověří ho znovu tatáž osoba, tentýž člověk, který udělá finální rozhodnutí, zda půjdete dále, nebo vás nevpustí. Překvapivé je, že všichni mají Kalašnikov, ne M-16 pušky,'' říká dále náš reportér.

Podle něj se jedná o džihád nebo o ozbrojené lidi evropského vzhledu, kteří mají momentálně Tripoli v rukou. Navzájem si rozumějí, dodává. ''Nikoho nezajímají ulice plné mrtvých těl, které se rozkládají. Neodklízejí je. Při každém kontrolním stanovišti, jsou místa kompletně zaplavena krví. Samozřejmě vám nedovolí filmovat, a ani nechcete. Nikdo si takový materiál nekoupí. Byl by nepoužitelný.

Včera jsme byli v Sirtě, protože kancelář nás vyslala natáčet vítězství povstalců nad Kaddáfího rodným městem.

Nevpustili nás tam. Všude stáli Evropané. Slyšeli jsme ale zřetelně NATO letadla, a takové bombardování, že v Sirtě nezůstane kámen na kameni. Co jsme udělali? Posbírali jsme několik lokálních klaunů z předměstí, aby nám pózovaly za 50 dolarů. Kancelář byla nadmíru spokojená, materiál se odvysílal s titulkem ''Boje o město Sirta,'' vysvětluje reportér.

Nelze uvést jméno kolegu v Tripoli. Šlo by o více, než jen o ztrátu dobře placené práce. Víme s určitostí, že u něj neexistuje motiv, říci nepravdu.

Zdroje:

Alexander Grigorieva

argumenti.ru

V angličtině:

newsdawn.net

aiall.org

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře