Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Psavé holky z US školky

  • cinskyholkyx
Spojené státy dnes oprávněně oslavují návrat Laury Ling (32) a Euny Lee (36) ze severokorejského pracovního tábora domů. Do Burbanku (Calif.) by je mělo dopravit letadlo s Billem Clintonem. Připomeňme, že obě byly v minulých pěti měsících vězněny v KLDR pro špionáž, a samy přiznaly, že chtěly hovořit s uprchlíky, kteří překračují severokorejsko-čínskou hranici. O nulitu rozsudku (u obou zněl na dvanáct let nucených prací), se zasloužil bývalý prezident U.S.A. Bill Clinton u vůdce KLDR Kim Čong-il. Ten světu ukázal, kdo je v severní Koreji (tělesně i mentálně víceméně zdravým) pánem, a Bill Clinton může přemýšlet, jakou laskavostí se americká administrativa ještě může odvděčit. Zároveň Bill Clinton prokázal „dobrou službu" Al Goreovi, a na dobré služby se v této, diplomaticko-politické branži, nezapomíná. Al Gore je totiž původně vlastníkem kabelové a netové sítě, kterou obě novinářky, americká Číňanka a Korejka, zastupovaly.
Připomeňme, že v polovině června t.r. byla z teheránského vězení Evín propuštěna, na přímluvu Hillary Clintonové, redaktorka Roxana Saberiová (32). Ta sice byla zadržena při nákupu vína, ale ve skutečnosti jí rukama prošla korespondence prezidenta Ahmadínežáda s vlivnými duchovními. I Saberiová se dočkala „rychlé změny" rozsudku, podmínečného trestu (byla brána jako Íránka) a mohla svobodně odcestovat. Mají tyto případy něco společného? Možná. Každopádně tím dotčené a jiné země dávají jasně na srozuměnou, že už ani u nich není novinářská profese, ať už si pod ní představujeme cokoli, krytím. Změnila se. Co bylo vhodné před půlstoletím, a co doplňovali lidé z různých firem zaměřených na export-import , dnes nestačí. A proč by také v době velkého Ucha mělo. Dnešní člověk v této branži, a aby nebyla mýlka, uvedu jako příklad Eliahu Cohena, musí vrůstat do „přechodového" prostředí, aby se pod reálnou legendou nakonec ocitl v prostředí cílovém.
Najít dnes ideální odbornost je přitom svízelné. Publicistika je dar schopnosti, není to odbornost sama. A tím, že počítá se „sběrem informací", působí zvláště v informačním věku poněkud archaicky. Ani Cohen to kdysi v Latinské Americe neměl snadné s vrůstáním do tamního syrského exilu. Nicméně uspěl, a skutečnou syrskou vládu v Damašku na drahný čas ochromil.
Ne každý má ovšem místo štěstí životního štěstí operační . V době hromadné virtuality identit se ovšem stěží mohu vyslovit pro to, aby další ženy (s malými dětmi doma), nebo dokonce dívenky byly vysílány do předních linií, jsou-li jejich jedinými nástroji jazyky a úsměvy při stand-upu.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře