Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Paul Craig Roberts: Strauss Kahn falešně obviněn-Amerika míří k policejnímu státu

  • Strauss-Kahn-Director-of-IMF1
Předseda Mezinárodního měnového fondu, Dominique Strauss-Kahn, byl zatčen minulou neděli v New Yorku na základě obvinění hotelové pokojské, že se ji pokusil znásilnit ve svém hotelovém pokoji. Newyorský soudce nepovolil Strauss-Kahnovi kauci z důvodu, že by mohl uprchnout do Francie.

Prezident Bill Clinton přežil své sexuální eskapády, protože byl sluha systému, nikoli jeho hrozbou. Ale Strauss-Kahn, stejně jako bývalý guvernér New Yorku Eliot Spitzer, byly hrozbou pro systém a jako Eliot Spitzer i Strass-Kahn byl odstraněn a odstaven od politické moci.

 

Strauss-Kahn byl prvním ředitelem Mezinárodního měnového fondu v mém životě, pokud mi paměť slouží, kdo se distancoval od tradiční politiky MMF, tzn. sanování ztrát Wall Streetu a západních bank na úkor chudých a obyčejných lidí. Strauss-Kahn tvrdil, že na chamtivý a k podvodu náchylný finanční sektor musí být uvalena regulace, protože neregulovaný ničil životy obyčejných lidí.

Strauss-Kahn poslouchal nositele Nobelovy ceny za ekonomii Josepha Stiglitze, jednoho z mála ekonomů, který má sociální svědomí.

Snad nejčernější puntík v Kahnově sešítku bylo to, že ve veřejných průzkumech pro nadcházející prezidentské volby byl daleko před francouzskou loutkou USA, prezidentem Sarkozym. Strauss-Kahn prostě musel být odstraněn.

Je možné, že Strauss-Kahn se eliminoval sám a ušetřil Washingtonu potíže. Nicméně, já jako zcestovaný člověk, který často pobýval v hotelech New Yorku a po celém světě, jsem ještě nikdy nezažil, aby služka vstoupila bez předchozího ohlášení do mého pokoje, natož když jsem byl ve sprše.

V tomto příběhu, je Strauss-Kahn zobrazen jako deprivovaný sexuální maniak, který se pokusil znásilnit hotelovou služku. Každý, kdo někdy sloužil ve vysoké veřejné funkci, ví, že to je nepravděpodobné. Jako člen senátorského týmu vím, že dva bodyguardi chránili senátora od dámských návštěv, které číhaly na celebrity a mocné muže a k němu pouštěli jen jeho manželku. Chránili ho tak i před ženami, které mohli vyslat jeho političtí rivalové. Mocný muž jakým Kahn byl, neměl o ženy určitě nouzi, teda v případě, že je potřeboval a jako multimilionář si vždy mohl nějakou diskrétně obstarat.

Jak řekl Henry Kissinger, "moc je posledním afrodiziakem." V politice, je sex používán, jako forma laskavosti i forma placení, ale také jako past. Někteří Američané si budou ještě pamatovat, že dlouholetá kariéra senátora Packwooda (1969-1995) byl zničena lobbistkou, údajně podezřelou ze sexuálního svádění senátorů, jež obvinila Packwooda z toho, že jí dělal nemravné návrhy ve své kanceláři. Možná to, co ji inspirovalo k obvinění, bylo to, že Packwood stál v cestě legislativnímu návrhu jejího zaměstnavatele.

Každý se může stát obětí události, která se stala beze svědků. 16. května britský Daily Mail uvedl, že před osudným odjezdem Strausse-Kahna do New York, francouzské noviny, Liberation, publikovaly komentáře, jenž udělal, když diskutoval o svém plánu vyzvat Sarkozyho v nadcházejících francouzských prezidentských volbách. Strauss-Kahn řekl, že protože byl jasným favoritem a mohl porazit Sarkozyho, měl být vystaven pomlouvačné kampani řízené Sarkozym a jeho ministrem vnitra, Glaude Gueantem. Strauss-Kahn předpověděl, že nějaké ženě by mohlo být nabídnuto mezi 500.000 a 1.000.000 eur (více než $ 1,000,000), aby si vymyslela příběh, že ji znásilnil. http://www.dailymail.co.uk/news/article-1387625/IMF-chief-Dominique-Strauss-Kahn-feared-political-enemy-pay-woman-allege-rape.html

Daily Mail uvádí, že Strauss-Kahnovo podezření je podporováno skutečností, že první, kdo tu novinu o zatčení Strausse-Kahna přinesl, byl aktivista strany pana Sarkozyho UMP, jenž údajně věděl o skandálu dříve, než se to stalo. Jonathan Pinet, student politologie, rozhlásil zprávu těsně před tím, než to Newyorkské policejní oddělení zveřejnilo. Pinet pak tvrdil, že měl prostě jen 'přítele', který pracoval v hotelu Sofitel, kde se útok stal. První osoba po Pinetovi, která zprávu pustila dál, byl Arnaud Dassier, jenž již dříve roznesl podrobnosti o multimilionáři Strauss-Kahnovi a jeho luxusním životním stylu, ve snaze zpochybnit jeho levicovost.

Strausse-Kahna mohli právě tak snadno zaříznut i soupeři uvnitř MMF, stejně jako soupeři v rámci francouzského politického establishmentu.

Michelle Sabban, radní pro pařížský region a loajální politička ke Strauss-Kahnovi řekla: 'Jsem přesvědčena, že jde o mezinárodní spiknutí.'

Dodala: „To MMF se ho chtělo zbavit.“

'To není jeho styl. Každý ví, že jeho slabinou je svádění, žen. A tak ho na to dostali. '

Dokonce i někteří z jeho politických soupeřů řekli, že tomu nemůžou uvěřit. 'Je to totálně halucinatorní,' řekl centrista Dominique Paille.

'Pokud je to pravda, byl by to historický okamžik, ale v tom negativním smyslu pro francouzský politický život. Doufám, že všichni ctí presumpci neviny. Nemůžu uvěřit, že se to stalo. '

A Henri de Raincourt, ministr pro zahraniční spolupráci ve vládě prezidenta Nicolase Sarkozyho, řekl: 'Nemůžeme vyloučit, že se jednalo o past.'

Michelle Sabban zase tvrdí, že cílem bylo MMF. Strauss-Kahn byl první předseda MMF, který nebyl na straně bohatých proti chudým. Strauss-Kahn podezřívá nejen Sarkozyho ale i Wall Street s vládou Spojených států z toho, že měly také pádné důvody k jeho odstranění. Wall Street se obává regulačních nařízení a Washington byl rozhořčen nedávnou zprávou MMF, že čínská ekonomika by tu americkou mohla překonat do pěti let. Mezinárodní spiknutí není vyloučeno.

Opravdu, vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o spiknutí. Orgány předložily svědectví francouzské ženy, která tvrdí, že před deseti lety byla blízko znásilnění Strausse-Kahnem. Bylo by zajímavé vědět, zda toto svědectví je výsledkem hrozby nebo se jednalo o úplatek. Stejně jako v případě Juliana Assange, i Strausse-Kahna nyní již obviňují dvě ženy. Jakmile má státní zástupce svědectví dvou žen proti jednomu muži, má na své straně média.

Otázkou zůstává, jak orgány věděly, že Strauss-Kahn byl v letadle do Francie. Avšak tím, že k zatčení došlo na palubě pravidelného letu, byl vytvořen obraz muže, jenž chtěl uprchnout po vykonání trestního činu.

Američtí prokurátoři mají od soudu povoleno platit za svědectví proti žalované straně a vyvíjet dostatečný tlak na obžalované včetně výměny přiznání viny za nižší a lehčí trest. Americká trestní justice je organizovaná tak, že produkuje přesvědčení bez ohledu na vinu či nevinu obžalovaného.

16. května, den po zatčení Strauss-Kahna americký nejvyšší soud posvětil policejní stát tím, že zlikvidoval zbytky čtvrtého dodatku americké ústavy. Americká policie tak již nemusí mít povolení soudů při přepadech domovů a hledání osob.

Toto rozhodnutí je dalším důkazem toho, že každý Američan je považován za potenciálního nepřítele státu. Boj konzervativců se zločinem vytvořil policejní stát, a konzervativci, kteří původně kandidovali s hesly za omezení vlivu státu a za občanské svobody, jsou nadšeni mocí, kterou konzervativní Nejvyšší soud udělil policii.

Ve stejný den dosáhl dluh federální vlády 14,3 bilionů amerických dolarů, tudíž stropu, který přinutil ministerstvo financí, aby si "půjčilo" peníze z federálních zaměstnaneckých důchodů, za účelem pokračování financování nelegálních válek a zločinů proti lidskosti. Porušení dluhového stropu dobře charakterizuje zemi, jež promrhala své ústavní dědictví a octla se před morálním i finančním bankrotem.

-

Dr. Paul Craig Roberts je otec Reaganomics a bývalý politický ředitel na ministerstvu financí. Je fejetonista a dříve byl redaktorem pro Wall Street Journal. Jeho poslední kniha, "Jak se ekonomika vytratila: Válka světů“.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře