Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mrzačení ženských genitálií: Multikulturalismus zešílel

Vyžadování "náboženské svobody" nevědomky odhaluje falešné tvrzení významných muslimů - například iránsko-amerického náboženského učence a televizního moderátora Rezy Aslana a palestinsko-americké aktivistky Lindy Sarsour, kteří trvají na tom, že mrzačení ženských genitálií (ženská obřízka), anglicky Female Genital Mutilation (FGM) "není islámská praxe."

Podle statistik Národní zdravotní služby (NHS) je této příšerné proceduře vystavena jen ve Spojeném království každou hodinu nejméně jedna dívka - a to téměř třicet let poté, co byla ženská obřízka v zemi zakázána.

Ženská obřízka je stejně otřesný zločin jako znásilnění nebo otroctví. Avšak na Západě samozvané feministky - včetně muslimů, jako je Linda Sarsour a nemuslimských aktivistů na křížové výpravě proti "islamofobii" - buď o těchto barbarských praktikách mlčí, nebo popírají jejich vztah k islámu. Podporují tito lidé také otroctví, což je další praxe podporovaná islámem?

Obhájci dvou michiganských lékařů z Indie, a jedné z jejich manželek, kteří byli 22. dubna obviněni velkou porotou a obžalováni ze zmrzačení genitálií dvou sedmiletých dívek, mají v úmyslu použít náboženskou svobodu jako argument obhajoby svých muslimských klientů.

Obžalovaní jsou členy islámské sekty Dawoodi Bohra sídlící v jejich domovské zemi. Tento federální soudní proces je první svého druhu od roku 1996, kdy byla ženská obřízka (FGM) zakázána. Tým obhájců argumentuje, že tato praxe je náboženským rituálem, a proto by měla být chráněna americkými zákony.

Jejich obhajoba nevědomky odhaluje falešné tvrzení významných muslimů - například iránsko-amerického náboženského učence a televizního moderátora Rezy Aslana a palestinsko-americké aktivistky Lindy Sarsour, kteří trvají na tom, že mrzačení ženských genitálií, anglicky Female Genital Mutilation (FGM) "není islámská praxe."

Mrzačení ženských genitálií, také známé jako ženská obřízka, je vyřezání nebo odstranění klitorisu a někdy i stydkých pysků. Jedná se o způsob, jak odstranit sexuální touhu a sexuální prožitek dívky, a jak zaručit, aby zůstala do svatby pannou a aby po svatbě zůstala věrná manželovi. Podle Světové zdravotnické organizace:

Ženská obřízka nepřináší žádné zdravotní výhody a mnoha způsoby dívky a ženy poškozuje. Tato procedura zahrnuje odstranění a poškození zdravé a normální ženské genitální tkáně a negativně zasahuje do přirozených funkcí dívčích a ženských těl. Obecně řečeno, rizika narůstají se zvyšující se závažností postupu.

...

Postupy se většinou provádějí u mladých dívek od dětství až po dospívání a občas i u dospělých žen. Odhaduje se, že každoročně ženská obřízka ohrožuje více než 3 milióny dívek.

Tato procedura byla vykonána na více než 200 miliónech žen a dívek žijících v současné době v 30 zemích v Africe, na Středním východě a v Asii, kde je ženská obřízka rozšířená nejvíce.

Příliv imigrantů a uprchlíků z těchto částí světa do západních zemí vedl k dramatickému a nebezpečnému nárůstu počtu případů ženské obřízky v Evropě, Velké Británii a Spojených státech amerických. Podle statistik Národní zdravotní služby je této příšerné proceduře vystavena jen ve Spojeném království každou hodinu nejméně jedna dívka - a to téměř třicet let poté, co byla ženská obřízka v zemi zakázána.

Zpráva Evropské komise navíc ukázala, že v Evropě podstoupilo ženskou obřízku přibližně 500 000 žen, a mnoho dalších je vystaveno riziku, že k tomu budou donuceny. Například v Německu byla v roce 2013 otevřena klinika, která obětem ženské obřízky poskytuje fyzickou a psychologickou léčbu; odhaduje se, že v zemi je zmrzačením postiženo 50 000 žen, přičemž přibližně 20 000 z nich žije v Berlíně. Pod jménem Desert Flower Centre (Centrum Pouštní květina) je tato snaha vedena a financována supermodelkou a herečkou narozenou v Somálsku a prominentní aktivistkou proti ženské obřízce Warisou Dirie.

V souvislosti s případem lékařů provádějících ženskou obřízku v Michiganu schválila 15. května sněmovna reprezentantů státu Minnesota a Senát státu Michigan legislativu, která by v těchto státech rozšířila stávající federální zákony proti ženské obřízce i na rodiče dívek, které byly tomuto rituálu podrobeny. Koneckonců jsou to matky a otcové, kteří nutí své dcery, aby to podstoupily – například v případě v Somálsku narozené spisovatelky Ayaan Hirsi Ali to byla její babička.

rozhovoru pro britské noviny Evening Standard v roce 2013 vysvětlila Hirsi Ali - bývalá muslimka, která se zřekla své víry a stala se otevřenou kritičkou islámu a práva šaría, zvláště ve vztahu k ženám - proč je těžké stíhat členy rodiny podílejících se na FGM. Řekla:

"Udělali mi to ve věku pěti let a o deset let později, dokonce ani o 20 let později, bych proti svým rodičům nevypovídala. Je to psychologický problém. Lidé, kteří to dělají, jsou otcové, matky, babičky a tety. Žádná holčička by je neposlala do vězení. Jak by žila s takovým pocitem viny?"

Širší problém, který musíme řešit vedle legislativy, spočívá v tom, že západní multikulturalismus zešílel. Vezměte si například dubnové rozhodnutí Celie Dugger, redaktorky rubriky Zdraví a věda novin New York Timespřestat používat výraz mrzačení ženských genitálií, protože má "kulturní náboj".

Napsala: "Existuje propast mezi západními (a některými africkými) aktivisty, kteří bojují proti této praxi a lidmi, kteří tyto rituály praktikují. Cítila jsem, že jazyk, který používáme, prohlubuje tuto propast."

Ženská obřízka je stejně otřesný zločin jako znásilnění nebo otroctví. Avšak na Západě samozvané feministky - včetně muslimů, jako je Linda Sarsour a nemuslimských aktivistů na křížové výpravě proti "islamofobii" - buď o těchto barbarských praktikách mlčí, nebo popírají jejich vztah k islámu. Podporují tito lidé také otroctví, což je další praxe podporovaná islámem, která se dnes ještě praktikuje v Saudské ArábiiLibyiMauritánii a Súdánu, stejně jako pod vládou Islámského státu a Boko Haram?

Právě proto je legislativa proti FGM, jakkoliv je nesmírně důležitá, sama o sobě nedostatečná. Nastal čas, abychom byli ostražití nejen vůči lidem, kteří ženskou obřízku provádějí, i vůči rodičům, ale abychom odhalili a zdiskreditovali každého, kdo se tuto brutalitu snaží ospravedlnit.

Khadija Khan je pákistánská novinářka a komentátorka, která v současné době sídlí v Německu.

Překlad původního textu: Female Genital Mutilation: Multiculturalism Gone Wild
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11317/mrzaceni-zenskych-genitalii-multikulturalismus  + BONUS ---------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2017-11-08 12:38
Lidé už mají plné zuby politické korektnosti a multikulturalis mu. Multikulturalis mus štěpí společnost přináší rozbroje, násilí a konflikt. A to přesně asi politici chtějí aby tím ospravedlnili vznik totalitního režimu.

http://www.epshark.cz/clanek/160/multikulturalismus-rozbiji-zapad
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře