Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ministerstvo zahraničí USA rozšiřuje ambasádu na Ukrajině

10.03.2024 

Americké ministerstvo zahraničí rozšiřuje personální obsazení svého velvyslanectví na Ukrajině, píše americký časopis Foreign Policy.

Předpokládá se, že americké zastoupení doplní několik dalších desítek lidí. Včetně zástupců vojenských společností za účelem cest na frontovou linii, informují zdroje vydání.

  • ministerstvo-zahranici-usa-rozsiruje-ambasadu-na-ukrajine
"Tento krok byl učiněn navzdory obavám Bidenovy administrativy, že přítomnost nových amerických diplomatů nebo zástupců armády na Ukrajině zvýší riziko, že Washington bude vtažen do války s Ruskem," píše se v článku.

Jedním ze současných  problémů je totiž nedostatek operační flexibility pro potřeby armády. Zejména pokud jde o otázku oprav amerických zbraní.

"Ukrajinské společnosti nemají v souladu s americkým vývozním právem povolení k opravě děl amerických houfnic M777," uvádí jako příklad tato publikace. Experti tak nemohou, kvůli omezením pohybu amerických diplomatů, která se rovněž vztahují i na vojenské dodavatele, zamířit na frontu a pomoci s opravami.
 
 
-------------------------------------------------
 
V Lotyšsku zatkli televizního specialistu za odblokování ruských televizních kanálů-Delfi

10.03.2024 

V Lotyšsku zatkli televizního odborníka, který pomáhal naladit zablokované, ruské, televizní kanály, uvádí Delfi.

Policisté provedli domovní prohlídku u podezřelého a zabavili zařízení pro příjem a vysílání televizních signálů. Muž narozený v roce 1975 poskytl tyto služby nejméně 181 obyvatelům Lotyšska, uvedla policie.
 
 
--------------------------------------------------
 
Papež: Ukrajina musí najít "odvahu jednat s Ruskem pod bílou vlajkou"

09.03.2024 

Papež František prohlásil, že Ukrajina ztrácí v ozbrojeném konfliktu a musí najít "odvahu jednat s Ruskem pod bílou vlajkou" , napsala agentura Reuters.

"Myslím, že nejsilnějším je ten, kdo se na situaci dívá reálně, myslí na lidi, má odvahu vzít do ruky bílou vlajku a vyjednávat. Když vidíte, že jste poraženi, že věci nejdou dobře, musíte najít odvahu vyjednávat," prohlásil pontifik.

"Je to poprvé, co František při diskusi o válce na Ukrajině použil výrazy jako" bílá vlajka "nebo" poražený", i když v minulosti hovořil o nutnosti vyjednávání,  komentují ukrajinská média.
 
 
----------------------------------------------------
 
Členové NATO musí být připraveni na odchod USA z Aliance

09.03.2024 

Evropské, členské země NATO by se měly připravit na scénář, kdy USA opustí Alianci. Pro deník Telegraph to uvedla řada diplomatů zemí NATO.

Evropská hlavní města musí "plánovat" a přehodnotit svůj současný, obranný potenciál ve světle hrozeb, které přicházejí od bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho komentáře jsou znepokojivé.

"Nikdo neví, co udělá," řekl jeden evropský diplomat.

Představitel prohlásil, že země NATO musí naplánovat scénář, ve kterém bude závazek USA vůči alianci oslaben.
 
 
------------------------------------------
 
Konflikt na Ukrajině je výsledkem rozšíření NATO na východ, tvrdí Kennedy Jr. (video)

09.03.2024

Robert Francis Kennedy Jr. chápe konflikt na Ukrajině jako důsledek rozšíření NATO na východ.

"Řeč není o tom, jak zastavit Putinův vítězný pochod po celé Zemi. 

Toto je válka proti rozšiřování NATO na východ a začlenění Ukrajiny do něj, což jsme neměli dělat," prohlásil politik ve vysílání Fox News.
 
 
-------------------------------------------------
 
Londýn je připraven zakoupit pro potřeby Kyjeva německé rakety Taurus, míní britský ministr

09.03.2024 

Londýn je připraven pomoci Berlínu při řešení problémů, které brání dodávkám raket Taurus pro Kyjev nebo zvážit možnost zakoupení německých raket a zároveň s tím předat Ukrajině své rakety Storm Shadow.

Oznámil to britský ministr zahraničí David Cameron v rozhovoru pro deník Süddeutsche Zeitung.

"Jsme odhodláni v této a ve všech dalších otázkách úzce spolupracovat s našimi německými partnery, abychom pomohli Ukrajině," prohlásil Cameron.

Připomeňme, že Německo odmítá posílat své rakety pro tuto zemi, jak nedávno prohlásil německý ministr obrany Boris Pistorius. Také vysvětlil, že dodávky raket neurčují výsledek konfliktu.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Janouška 2024-03-10 20:18
Těmhle jedině nevěřit nic nevěřit.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře