Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Limitujme kapitalismus, co nejdříve

  • capitalism_isnt_working_tony_hall_cc
Mohlo by se stát, že z oné větve, kterou si pod sebou řežeme, opravdu brzy spadneme. Dovede si vůbec někdo představit, jak vysoko od země ta větev je? Budeme mít pár modřin, zlomíme si ruku, nohu, nebo to už nepřežijeme? Je to asi jedinné možné řešení nynější situace. Samozřejmě nelze znovu zavádět dogma: „ všechno je všech" i když nikdy v minulosti „všechno všech" nikdy nebylo. Nechápu tedy, jak stále mnoho „odborníků" mluví o této myšlence, jako nefunkční, zločinné a v souvislosti s minulým režimem v ČR.

V bývalém režimu nefungoval systém „všechno je všech" ani omylem, tehdy fungoval stejný systém, jako nyní. Vy nemáte nic, všechno má stát a politici. Dnes toto funguje stejně jen s tím rozdílem, že vše vlastní korporace, banky a politici, protože stát díky politikům všechno rozprodal, nebo zadlužil.

Všichni moc dobře víme, že vše na planetě je všech a mezi ty všechny vlastníky musíme také zařadit i ostatní bytosti planety, což jsou všechny živočišné i rostlinné druhy, bez kterých bychom dávno vymřeli a kteří zde byli mnohem dříve, než my.

Bohužel to nekoresponduje s nynějším chápáním a vnímáním světa mnohých lidí a nejen u nás v Česku. To, že na planetě třetina populace trpí hlady, většinu lidí u nás vůbec nezajímá, mnohdy si navíc myslí, že je to v pořádku.

Jejich argument: "Tak to přeci funguje v přírodě, všichni se musí bít o přežití a tím pádem musíme nechat některé lidi umírat, příroda je krutá a my se musíme bít o přežití"

Podívejme se tedy do přírody: Nevím o živočišném druhu, který nechá třetinu svého stejného druhu poumírat pro myčky, LCD, plazmy, hifi, mobily, PC, auta, atd.

Další argument: „Ony primitivní živočišné druhy je nevyrábí a ani nic nechtějí a vlastně to ani neumí." Dobrý argument, že ? Ony ty primitivní živočišné druhy jen žijí, uloví si jen to, co zrovna potřebují a zbytek nechají být pro druhé a jsou v souladu s přírodou. Žijí z toho, co jim příroda dá a sami vnitřně ví, že pokud budou nenasytní brzy z přírody sami zmizí. Pokud by si v jedinné své generaci vyžrali všechny své zdroje, pro další generace nic nezbude a půjdou z kola ven.

Skutečně to jsou, primitivní živočišné druhy? Raději bych je nazýval pozemskými bytostmi a o jejich inteligenci bych raději vůbec nehovořil, protože v mnoha ohledech jsou inteligentnější, než někteří lidé.

Jak je tedy člověk a jeho společnost inteligentní ? Nevím... Vím jen to, že někteří lidi mají stále silnější pocity strádání, nedostatku, hladu, ale přitom žijí v nejbohatších zemích světa, kde nebojují o jídlo a holé přežití, ale bojují o ty výše zmiňované věcičky, které jim pomáhají usnadnit život, ale hlad nezaženou. Navíc moc dobře víme, jak se tyto věcičky vyrábějí a jaké praktiky jejich nadnárodní výrobci a majitelé používají. Plánované zastarávání, neopravitelnost, nekompatabilita, nároky na duševní vlastnictví, zacházení s lidmi ve výrobě jako s otroky, zneužívání dotací a daňových prázdnin a také nerespektování pravidel a podmínek, které si ten, či onen stát stanovil, či vyjednal...

Nároky na duševní vlastnictví: Většina nápadů i vylepšení vzniká v hlavách konstruktérů a lidí ve výrobě. Firma je jejich duševního vlastnictví urychleně zbaví výpovědí, nebo mnohdy lehce vyvlastněním a v mizivém počtu odmění nápad či návrh na vylepšení jednorázovou odměnou.

Plánované zastarávání: Nedávno jsem rozebral vysavač, byl jen dva roky starý, těsně po vypršení záruční doby. Stál 6000Kč a něco v něm zachrastilo. Po rozebrání jsem zjistil, že vysavač samotný i jeho motor je úplně v pořádku a mohl by fungovat klidně dalších 20 let. Problém byl na kotvě rotoru. Na kotvě je přišroubovaná turbínka. Turbínka: Uprostřed mezi dvěma tenkými kovovými stěnkami plechu 0,5mm, jsou jen tak lehce přichyceny tenounké lopatičky, které samotné drží jen na 1milimetru dlouhých výstupcích, které vedou do stejně velkých otvůrků po obou plechových stěnkách. Tyto lopatičky se samozřejmě uvolnily a hezky všechny najednou se nahromadily na jednom místě. Plechy se sice s kotvou a rotorem točily, ale bez oněch lopatiček vytvářejících potřebný vzduchový vír a podtlak. Když jsem si chtěl vyrobit novou turbínku, zjistil jsem, že stará turbínka nejde bez poškození kotvy sundat, protože šroub, který se za normálních okolností dá lehce povolit klíčem, byl ke kotvě přivařený. Pojistka proti domácím opravám. Tento vysavač mi za oněch 6000Kč nikdy nepatřil a nikdy patřit nebude, dokud si jej nebudu moci opravit, vylepšit, či jinak použít. Šroub sice můžete odřezat, ale kotva se tak zkrátí a již není za co novou spirálku přišroubovat. Vyřešil jsem to tak, že jsem si za 1000Kč koupil dobíjecí LEIFHEIT, který si můžu lehce opravit a vysaje přesně to, co chci. Vysaje nečistoty na koberci, které lze vidět. Ostatní elektrické vysavče s motorem s různými hepafiltry a podobnými nesmysly už nechci ani vidět. Vytahají z kapsy jen další peníze, protože když se filtr po jednom vysátí ucpe několikrát jej vyčistíte a asi po desáte musíte koupit nový za 1600Kč, protože vyčistit jej již nelze a vysavač nemá výkon. Výsledný efekt podobného vysavače je, že můžete mít prý vysáté roztoče a další breberky. Z vlastní zkušenosti víme, že roztoči ani jiné breberky nám nijak neublíží, když tomu sami neuvěříme. Naopak sterilní a desinfekční prostředí je pro imunitu člověka mnohem nebezpečnější, protože stimuly pro aktivaci naší vlastní imunity tímto mizí a ve skutečnosti oslabují naši odolnost a obranyschopnost... Jak říká babička: „Co tě nezabije, to tě posílí..."

Ano, jsme inteligentní: Toto vše hrdě akceptujeme a souhlasíme s tím, při každém novém nákupu oné věci, nebo jen samotným chtěním té věci, nebo volením nových politiků a jejich stran. Pokaždé, když se necháváme dobrovolně oblbovat prostřednictvím televize a jiných médií. Denně nám v reklamách tlačí do hlavy všechny ty důležité věcičky, serepetičky a ostatní blbosti. Oblbují nás, že války, destrukce, agrese, nenávist a likvidace ekonomik chudých zemí, kvůli jejich surovinám, jsou v pořádku pro naše vlastní blaho, silné euro a dolar a silnou chuť nemít stále dost a stoprocentně v nesouladu s přírodou.

Samotný fakt, že třetina lidí na planetě nemá jídlo, pak vypadá, jako zcela nepodstatná záležitost a věc, kterou se není třeba vůbec zabývat, protože máme opravdu hodně problémů a starostí, co dál s ekonomikou, politikou, s našimi úsporami na účtech, atd... Právě zde se ocitáme na rozcestí, když hodnotíme, kdo je inteligentnější... Primitivní živočichové, nebo lidé ?

http://myslenkyasny.blogspot.com/2011/07/limitujme-kapitalismus-co-nejdrive.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře