Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pojmenuj sám sebe. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 4.

  • dvanáct kroků na cestě uskutečnění
Každý z nás má svůj sen. Ne žádné obyčejné přání plné touhy, ale skutečný, ničím nespoutaný a neomezený Sen, který činí náš život Životem, dává mu řád a smysl. Naplnění tohoto Snu se rovná naplnění našeho života.

Darovat to nejlepší ze sebe bez očekávání, co dostaneme nazpět. Odevzdat to, čím jsme, ve prospěch toho, čím se můžeme stát...

Každý z nás má všechny prostředky k naplnění svého snu.

Každý z nás může uskutečnit to, co chová ve svém srdci. Někdy stačí impulz, drobné povzbuzení, aby všechno zapadlo na své místo a nám se zjevil cíl a smysl.„Zlatíčko, skoč prosím tě pro tátu, za chvíli bude oběd."

4. Pojmenuj sám sebe

Nic, žádná odpověď.

„No tak, andílku, slyšíš?"

„Ale jo," zvedl se chlapec neochotně od rozložené stavebnice a zamířil splnit úkol.

Po chvíli se vrátil, postavil se vedle maminky dokončující jídlo a řekl: „Mami?"

„Ano."

„Mami."

„Copak je, broučku?"

„Mami?"

„Já tě slyším. Vařím, ale poslouchám. Co bys rád?"

„Mami, jak by se ti líbilo, kdybych ti říkal vařečko? Nebo ty moje uklízilko jedna?"

„Prosím tě, jak tě to napadlo?" podívala se maminka překvapeně na chlapce.

„Strávíš tolik času vařením a uklízením a mě přitom ani nenapadne, abych tvé jméno odvozoval z těchto činností. Dobře vím, že jsi moje maminka a proto ti taky říkám mami. Stejně tak já mám své určení. Jsem tvůj syn, to je můj dar tobě. Jako malé miminko jsem snad mohl být zlatíčko, andílek či brouček, to už je ale dávno pryč. Vždyť už mi je šest, mami! Mám své vlastní kolo i nůž. Chodím sám do školy i do pekařství. Vím, jaké to je být zamilovaný i málem přijít o život. Ochutnal jsem pivo i ovocný likér. Ani se nenaděješ a budu dospělý. To měj prosím na mysli, až mě příště budeš chtít opět zahrnout zdrobnělinami."

Kdo jsi? Kdo jsi doopravdy? Podívej se sám na sebe. Pocity, které vnímáš, myšlenky, které se rojí v tvé hlavě, slova, která vypouštíš z úst, co z toho jsi ty? S kterými myšlenkami souzníš? S jakými pocity, lidmi, věcmi, místy rezonuješ?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře