Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zacharová: Už ne falešné, ale nebezpečné šílenství

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova se vyjádřila k informacím o polsko-americké historické fakenews, jde o článek na americkém vědeckém portálu livescience.com, kde se píše, že „ruská rudá armáda napadla Polsko v roce 1944, kdy odtud nacistické Německo stáhlo své vojáky.

  • zacharova-uz-ne-falesne-ale-nebezpecne-silenstvi
 

Podle Zacharové lži východoevropských státních struktur a západních médií umožňují vizuálně odhalit mechanismus padělání historie, zkreslení výsledků druhé světové války.
 
„V americkém tisku jsou nyní materiály o jeptiškách nalezených polskými archeology, zabiti ruskými vojáky v roce 1945. Zdrojem byly nepotvrzené „údaje“ nechvalně proslulého polského Státního ústavu národní paměti. Právě tato struktura je zodpovědná za zničení a likvidaci stovek pomníků více než 600.000 sovětských vojáků, kteří zahynuli při osvobozování Polska, “ připomněla mluvčí ruského ministerstva zahraničí.
 
Podle Zacharové je americkému publiku na návrh některých polských struktur řečeno, že Polsko bylo pohlceno válkou s Německem a v té chvíli bylo „okupováno“ SSSR.
 
„Už to není padělek, to je nebezpečné šílenství," zdůraznila Maria Zacharova.
 
Mluvčí ministerstva zahraničí uvedla, že ruští diplomaté budou zasílat příslušné dopisy do redakcí amerických médií a doporučují, aby se vyhnuli komunikaci s tímto tzv. „Institutem“, ve kterém jsou do vedoucích pozic jmenováni ultrapravicoví aktivisté praktikující nacistické pozdravy.
 
„Na tomto tématu budeme spolupracovat s americkými médii," uzavřela Zacharova.
 
zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zacharova-uz-ne-falesne-ale-nebezpecne-silenstvi/?fbclid=IwAR0TiH_pz8YOQyxr4fQOTVVUdpB1p8dyKrnsUEJrgcG8pJ5dvqgs7USkSvg
 

Facebook komentáře

Nejčtenější