Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vladimir Putin: z Kyjeva se stává docela obyčejná chunta

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vladimir Putin na plenárním zasedání Mediafóra v Petrohradě

Jestliže kyjevské úřady nezastaví kárné operace proti vlastnímu lidu na východě země, pak bude Rusko nuceno svolat mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. V ruské televizi to prohlásil vyslanec Ruska v OSN Vitalij Čurkin.

 

 

 

  • vladimir-putin-z-kyjeva-se-stava-docela-obycejna-chunta
  • Vladimir Putin na plenárním zasedání Mediafóra v Petrohradě

Upozornil rovněž na to, že ta úloha, kterou hrají USA v ukrajinské krizi, se může stát důvodem k dalšímu ochlazení vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

Jak prohlásil prezident Putin, kárná akce s použitím armády, tanků a letadel, kterou kyjevské úřady zahájily proti vlastnímu lidu, přesvědčivě ukázala, že v Kyjevě je u moci docela obyčejná chunta. Dokonce i prezident Janukovyč, který má celonárodní mandát na řízení Ukrajiny, neposlal armádu proti demonstrantům na náměstí Nezávislosti, řekl Vladimir Putin.

V ruských médiích už označují všechny operace Kyjeva proti vzbouřeným městům Donbasu a zbývající části jihovýchodu Ukrajiny za ukrajinsko-americké operace. A přestože v Moskvě stále ještě oficiálně doufají v Ženevské dohody ze 17. dubna, soukromě už ruští diplomaté přiznávají, že šance se už prakticky rovnají nule. USA se jen sotva vzdají opatření, která samy vypracovaly, která řídí a financují. Mnozí experti v Moskvě mají za to, že zahájení otevřené války proti lidu Doněcké oblasti v podstatě pohřbilo zbytky nedávných ženevských dohod. A na pozadí vojenských operací kyjevských úřadů v Donbasu se objevuje stále víc důkazů toho, že Ženevu potřebovaly Spojené státy a Kyjev jen jako odklad pro přípravu kárných operací.

Do určité míry je to, co se děje kolem Ukrajiny, příznakem změn v postsovětském systému světa, je přesvědčen vyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin:

-Zdá se mi, že v USA už pochopili, že nemohou velet všem na světě, nedokážou to ale transformovat do jiného modelu chování. Už dávno se necítí komfortně, když vidí jiné póly síly, především Rusko a Čínu. Je to pro ně stav nepříjemný.

V soukromých rozhovorech zkušení ruští diplomaté hovoří o tom, že za mnoho let práce a během prožitých krizí už toho viděli spoustu. Ale takovou koncentraci lží USA a Západu, jako nyní, nepozorovali ještě nikdy. To už není dokonce ani informační válka. Ta alespoň předpokládá manipulování fakty, polopravdou, zkreslování událostí. Zatímco metody, které uplatňuje Kyjev a jeho rádci na Západě, spíš připomínají hysterii lži.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_04_25/Vladimir-Putin-z-Kyjeva-se-stava-docela-obycejna-chunta-2727/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#1 Jiří Žák 2014-04-26 11:18
Spojené státy nejenže nic nepochopily. Ony pochopit nechtějí. Chovají se logicky jako chcípající kobyla. Budou kolem sebe kopat až do konce. A jednání RB OSN? K smíchu!
Nevím, v co doufá spící Putin. Tady není na doufání prostor. Jen na jasnou akci!

Facebook komentáře