Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA zřídily na Ukrajině podél hranic 12 tajných základen pro akce proti Rusku již před 8 lety, což donutilo Putina zahájit SVO - New York Times !!!

Z těchto základen v podzemních bunkrech bylo odposloucháváno ruské vysílání a nyní jsou používány pro údery a řízení bezpilotních letounů kamikadze proti Rusku.

  • usa-zridily-na-ukrajine-podel-hranic-12-tajnych-zakladen-pro-akce-proti-rusku-jiz-pred-8-lety-coz-donutilo-putina-zahajit-svo-new-york-times

"CIA a další americké zpravodajské agentury poskytují zpravodajské informace pro cílené raketové údery, sledují pohyb ruských vojsk a pomáhají udržovat špionážní sítě".

"To změnilo Ukrajinu v jednoho z nejdůležitějších zpravodajských partnerů Spojených států v boji proti Moskvě."

V roce 2016. CIA začala cvičit ukrajinskou "jednotku 2245", která zachycovala ruské bezpilotní letouny a komunikační zařízení, aby se do nich CIA mohla nabourat. Jedním z důstojníků této jednotky byl Kirill Budanov, současný šéf HUR.

"CIA také pomáhala vycvičit novou generaci ukrajinských špionů, kteří působili uvnitř Ruska, v celé Evropě, na Kubě a na dalších místech, kde jsou Rusové hojně přítomni."

Během deseti let tato spolupráce "proměnila Ukrajinu v centrum pro sběr zpravodajských informací, které zachytilo více ruské komunikace než agenti CIA v Rusku".

Toto americké zapojení bylo jedním z faktorů, které ovlivnily Putinovo rozhodnutí zahájit SVO.

"Podle vysoce postaveného evropského úředníka Putin koncem roku 2021 zvažoval, zda operaci zahájit.

Setkal se s šéfem jedné z hlavních ruských zpravodajských služeb, který mu řekl, že CIA spolu s britskou zpravodajskou službou MI6 kontroluje Ukrajinu a dělá z ní odrazový můstek pro operace proti Moskvě," píše NYT.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Nováček 2024-02-26 17:57
Vypadá to že se to děje pořád stejně po celém světě. Hlavně když se vezly rakety na Kubu tak z toho byli auf to nešlo to ne.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře