Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusové klepli po prstech neobjektivní zahraniční média. Změnili zákon.

"Západní sankce proti Rusku přes jeho údajnou roli v ukrajinské krizi nepomohou vyřešit situaci, ale jsou spíše na překážku dialogu a mohou vážně narušit hospodářskou stabilitu ve světě", podle RIA NOVOSTI řekl ruský prezident Vladimir Putin.

  • rusove-klepli-po-prstech-neobjektivni-zahranicni-media-zmenily-zakon

Důležitou roli hrají média

Prezident Vladimir Putin podepsal zákon, který omezuje majetkovou účast zahraničních aktérů v ruských médiích. Předkladatelé zákona ho zdůvodňují informační válkou mezi Východem a Západem.

Zahraniční akcionáři se budou moci podílet na ruských médiích maximálně 20. procenty. Podle portálu RIA NOVOSTI byl zákon bezproblémově schválen oběma komorami parlamentu a právní předpis byl již zveřejněn v Úředním věstníku. Zákon nabude účinnosti až 1. ledna 2016. Podle ČTK zahraničním investorům je však poskytnuta roční lhůta na to, aby velikost svých podílů upravili podle nových předpisů.

Ochranná opatření se dotknou takových médií, jako jsou Znalosti, The Moscow Times, ruská verze časopisu Forbes nebo rozhlasová stanice Echo Moskvy. Jejich komentáře se vymykají objektivitě, čímž vyvolávají u ruských politiků, čtenářů a posluchačů značnou nevoli.

"Zákon zároveň zakazuje, aby média v Rusku zřizovali cizinci. Podle dosud platných právních norem je možnost zahraniční majetkové účasti v elektronických médiích limitovaná 50. procenty. V případě tištěných médií nejsou hranice žádné ", píše ČTK.

Předkladatelé schváleného právního předpisu omezení zahraniční účasti v médiích zdůvodňují konstatováním, že je bylo nutné přijmout vzhledem k "informační válce" vedené vůči Rusku Západem kvůli ukrajinské krizi.

Ve středu ruský premiér Dmitrij Medveděv řekl, že sankce, které byly uloženy na Rusko Spojenými státy poškodily vztahy mezi Ruskem a USA. Medveděv však vyjádřil naději, že omezující opatření budou brzy zrušena a stanou se minulostí.

zdroj:http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře