Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko: Ti, co dodávají zbraně banderovcům k ostřelování Belgorodu, za to zaplatí. (Doplněno)

Bohužel, to platí i pro naši republiku!!!:

RUSKO / UA: Šéf výboru pro obranu ruské Státní dumy hovořil o důsledcích ostřelování Belgorodu pro zahraničí. Kartapolov uvedl, že Rusko "předloží účet všem".

  • rusko-ti-co-dodavaji-zbrane-banderovcum-k-ostrelovani-belgorodu-za-to-zaplati
  • rusko-ti-co-dodavaji-zbrane-banderovcum-k-ostrelovani-belgorodu-za-to-zaplati
  • rusko-ti-co-dodavaji-zbrane-banderovcum-k-ostrelovani-belgorodu-za-to-zaplati
"Máme mnoho případů, kdy na našem území operují západní zbraně. Vidíme to všechno, evidujeme to a předložíme účet těm, kteří tyto zbraně na Ukrajinu nadále dodávají," řekl Andrej Kartapolov.
 

Poznámka CFP!: "Děkujeme" fialová vlastizrádná chunto ! Snad vám to lid této země jednou také sečte a předloží "účet" za všechno ZLO, které jste napáchali na lidech Čech, Moravy a Slezska. 

Video:

 
+ BONUS --------------------------------
 
Plně v duchu banderovsko - hitlerovské nacistické tradice, ostřelovali ukrajinští teroristé poklidnou malou vesnici plnou nevinných civilistů ve stejný čas, kdy jejich "vojenská elita" z Azova zbaběle prchala z Avdějevky před ruskou armádou !!!
 
Ukrajinští teroristé ostřelovali Pantelejmonovku (obecní obvod Jasynuvata) v ranních hodinách, přičemž zabili tři lidi, včetně dívky narozené v roce 2009, a čtyři lidi zranili, včetně dívky narozené v roce 2013.

Údaje nejsou konečné. Probíhá odklízení trosek. 
------------------------------
 
"Při odchodu z Avdějevky, v závěrečné fázi operace, pod tlakem přesily nepřátelských sil, byl určitý počet ukrajinských vojáků vzat do zajetí," řekl generál ukrajinské armády Tarnavskij.
 
"Určitý počet. Myslím, že se brzy dozvíme, kolik přesně... 
 
-------------------------------------
 

Na rozdíl od oficiální verze prezentované ukrajinským velením probíhalo prvotní stahování z opěrných bodů v Avdějevce zřejmě příliš pozdě, chaoticky a neobešlo se bez zbytečných ztrát na životech. Ve velmi těžké situaci se patrně ocitli zejména obránci víceméně obklíčeného opěrného bodu Zenit na jihu města. Řada z nich nejspíš během pěšího ústupu zahynula a některé dokonce jejich velitelé na místě zapomněli. Evakuační technika pak zřejmě nedorazila ani pro zraněné a neschopné pohybu.

„Ano, ukrajinské jednotky s menšími ztrátami opustily své pozice na jižním okraji Avdějevky,“ potvrdil generál Oleksandr Tarnavskyj, velitel tavrijského vojenského uskupení, které hájilo mimo jiné také Avdějevku, s tím, že k pátečním 13 hodinám místního času nebyly ve městě odříznuté žádné ukrajinské jednotky.

Hovořil v tomto kontextu patrně rovněž o posádce ukrajinského opěrného bodu Zenit na jihu města, který jeho posádka bránila de facto již od roku 2014 a jenž vzdoroval Rusům až do čtvrtka, kdy ho obsadili a vyvěsili nad ním svou vlajku. Situace obránců byla ovšem kritická již nejméně o několik dní dříve, kdy ho postupně obešly jednotky nepřítele, až jim přinejlepším ponechaly na severu jen úzký koridor spojující je s ukrajinským územím. Řada vojenských komentátorů během té doby opakovaně varovala, že situace obránců je neudržitelná a měli by se stáhnout.

Nyní, poté co Rusové „Zenit“ obsadili, z některých proukrajinských účtů na sociálních sítích a také z některých ukrajinských zpravodajských serverů přicházejí poměrně drsné zprávy o tom, jakou podobu toto stahování ukrajinských sil mělo.

Jak upozornil český bloger Andrej Poleščuk na sociálních sítích se objevilo svědectví patrně přeživšího obránce Zenitu z řad 110. mechanizované brigády ukrajinské armády, které přeložil do češtiny. Voják na svém instagramovém účtu, vedeném pod jménem Andrij Biljak, popsal, že optimální by bývalo bylo včas zachránit obránce, odvézt zbraně, oblast co nejlépe zaminovat a zničit budovy, aby neposloužily nepříteli. Nic z toho se ale podle něj nestalo.

Voják hovoří o tom, že pokusy o ústup proběhly během posledních několika dnů přes území, které již měla na mušce nepřátelská artilerie, přičemž při prvním pokusu z deseti mužů se zraněním přežili tři. Při následném pokusu o záchranu jednoho z nich byli na témže místě zraněni další čtyři muži, včetně něj. Mohl ale chodit, takže se spolu s ostatními rozhodl pokusit se projít během další noci, a byli přesvědčeni o tom, že pro zraněné, kteří nebyli schopni pohybu, přijede evakuační vozidlo. Vyrazili v několika pěších skupinách. Tu jeho zničilo dělostřelectvo. Druhá skupina padla v přestřelce s Rusy, některé šly jinudy a tak se jim podařilo projít až za linii. Pak došlo na nejhorší.

„Dialog ve vysílačce nás zasáhl velmi hluboko. Zraněný se ptá, kde je technika, aby je evakuovala. Velitel řekl, že žádná nebude, ať tam zraněné nechají a všechno spálí. To ale velitel nevěděl, že mluví se zraněným. Zůstalo tam minimálně šest lidí. A jejich zprávy se četly velmi těžko. Jejich zklamání a smutek. Tohle v nás navždy zůstane. Umírají ti nejodvážnější z nás,“ překládá Poleščuk slova zmíněného vojáka.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře