Kyjevská vláda, která je jen loutkou v rukách Ameriky a Evropské unie, se snaží na příkazy od USA adekvátně ragovat. Například tím, že na východě Ukrajiny ve jménu západní demokracie rozpoutává genocidu etnických Rusů a že záměrně cílí dělostřeleckou palbu na území Ruské federace, při které jsou zaznamenány ztráty na lidských životech. USA a NATO skrzeva Kyjev chtějí, aby Ruská federace vkročila na území východní Ukrajiny a tím pádem by rozpoutala válka mezi Ruskou federací, USA a NATO. Není se čemu divit, vždyť USA je na pokraji bankrotu (dluh USA sčítá 17 triliónů dolarů) a válkou by se její dluhy de facto smazaly a s každou novou poválečnou zakázkou by se americká ekonomika zvedla ode dna. Ruské federaci je jasné, že USA by přes kyjevskou vládu nejraději rozpoutala ozbrojený konflikt s Ruskou federací na území Ukrajiny, potažmo na území matičky Rus. 

Prezident Putin, kterého považuji za velkého stratéga, se rozhodl, že Kubě odpustí 90% dluhu. Moskva restartuje své pozitivní vztahy s kubánskou vládou. Za smázání státního dluhu požaduje Rusko obnovit bývalé sovětské vojenské komplexy na Kubě. Jak jinak by měl prezident Putin zachránit obyvatelstvo východní Ukrajiny před genocidou, než tím, že bude nepřetržitě držet USA v šachu na strategické základně na Kubě?

Pokud USA a NATO budou nadále gradovat ukrajinský konflikt do otevřeného střetu, tak nevidím důvod, proč by Rusové nemohli instalovat na Kubě balistické rakety krátšího doletu, které jsou schopny zasáhnout území USA. Tyto rakety nepodléhají omezení v mezinárodních smlouvách!

USA je jasné, že raketový útok z Kuby by byl devastující. Pokud by ukrajinský konflikt vygradoval do otevřené války s Ruskem, tak by se tato válka neodehrávala na území Ukrajiny nebo na půdě Ruské federace. Tato válka by ihned zasáhla území USA. Spojené státy o tom nepochybují. Ruská federace vyslala jasný signál z Kuby USA. Pokud budou nadále Spojené státy podkopávat stabilitu Ruska, tak Ruská federace bude podkopávat stabilitu USA. Jinak to nejde. Ruská federace musí ukázat svoji politicky-vojenskou sílu. Nejde neustále stát v koutě a nechat se všemi poníženě urážet. Zvýšená přítomnost ruských vojsk, lodí a ruského personálu na Kubě budou jasným varováním pro USA, aby razantně šláply na plyn ohledně ukrajinské problematiky.

Moskva dobře analyzovala všechny aspekty ukrajinské problematiky. Ruská federace včas rozpoznala, že strůjcem nepokojů na Ukrajině jsou Spojené státy a tím pádem musí Moskva politicky zatlačit na Washington. Ruská federace bude na USA tlačit z toho nejcitlivějšího a nejzranitelnějšího místa. Ze základen na Kubě.

Snad tento Putinův mistrovský tah zabrání další eskalaci už tak vyhroceného ukrajinského konfliktu.