Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

"Putine, máte naší podporu," vzkazují Češi

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Češi nevěří médiím a jejich bajkám o ruské agresi na Ukrajině. Stále aktivněji vyjadřují podporu Moskvě a její suverénní politice, která zahnala Západ do kouta.

  • putine-mate-nasi-podporu-vzkazuji-cesi

 

Česká společnost není otrokem západní propagandy. Nenechá se omámit zkazkami o nebohé Ukrajině, kterou chce ruský medvěd roztrhat na kousky. Situace na Ukrajině není černobílá: nelze popřít skutečnost, že v Kyjevě v krvavém boji s ochránci zákona zvítězily fašizující síly, že Viktor Janukovyč byl sesazen a za štěkavých zvuků kulometných dávek vyhnán ze země, a že republiku ze zákulisí ovládají oligarchové.

Kritika Ruska, které zcela legitimně chrání své občany – občany ruského světa – před diskriminací a násilím, je z úst západních, ale i českých politiků pokrytecká. Spojené státy za asistence Evropské unie rozsévaly a rozsévají smrt od Balkánu po Hindúkuš, přitom bez sebemenšího náznaku studu nazývají Moskvu agresorem. Západ zbaběle zamlčuje, že si pomoc Krymu nevyžádala ani kapku krve. Což nelze říct o „humanitárních zásazích“ v Afghánistánu, Iráku nebo Jemenu.

Češi ale mají svědomí a jen tak lehce se na vařené nudli mainstreamové propagandy nenechají utáhnout. Na internetu vznikají iniciativy, které prokazují zdravý smysl pro realitu a aktivně vyjadřují podporu ruské záchraně Krymu a politice Vladimira Putina.

Jednou z takových iniciativ je například facebooková skupina Přátelé Ruska v České republice. Ta vznikla poměrně nedávno a navzdory štvavé antiruské kampani čítá už více jak tisíc členů. Jejím zakladatelem je Jiří Vyvadil, právník, bývalý soudce Nejvyššího správního soudu a někdejší poradce expremiéra Jiřího Paroubka.

Přátelé Ruska v České republice nejsou pouhým alternativním kroužkem. Z internetového projektu by se v brzké době mělo stát občanské sdružení sjednocující všechny pravé slovanské vlastence. Podle Jiřího Vyvadila sdružení vzniklo jako odpověď na masivní a jednostrannou mediální i politickou propagandou snažící se v rozporu s objektivními fakty přesunout odpovědnost za vyhrocenou krizi na Ukrajině na Ruskou federaci.

Cílem organizace je napomoci racionálnímu vnímání Ruska v České republice a „odstraňování nebezpečných politických nánosů, které by ze strany USA a EU mohly v krajním případě přejít nejen v lokální, ale i světový konflikt.“

Sdružení napsalo dopis adresovaný velvyslanci Ruské federace v Česku Sergeji Kiselevovi. V němž mimo jiné stojí: „Představitelé EU, USA využili radikalistických polofašistických a nacionalistických sil a společně uskutečnili státní převrat, při kterém odstranili legálního prezidenta, a svévolně nastolili struktury způsobem nenacházejícím oporu v ústavním uspořádání Ukrajiny. Přitom navíc uvedli do funkce dočasného premiéra, který je znám svými fašistickými sympatiemi a jehož pozdravy by v jakékoliv jiné evropské zemi ihned musel opustit všechny veřejné funkce, ba hrozilo by mu trestní stíhání. Je smutným faktem, že Česká republika, která má své neblahé zkušenost.

Přátele Ruska v České republice proto považují za zcela legitimní odpor východní části Ukrajiny proti fašismu a podle jejich názoru existují pro touhu Krymu připojit se k Rusku zcela smysluplné argumenty – jak z hlediska historického, tak i kulturního a politického.

Současné samozvané nelegální a nelegitimní vedení Ukrajiny představuje nebezpečnou směsici na jedné straně extremistických a na druhé straně nekompetentních politiků, kteří budou nejen šířit nenávist a protiruské nálady, ale kteří objektivně přivedou Ukrajinu na pokraj občanské války a státního bankrotu. Je proto přirozeným právem obyvatel Krymu, kteří tuto katastrofickou situaci nevyvolali, aby se v rámci sebeobrany připojili k zemi, která jim umožní nejen demokratický výkon jejich práv, ale i ekonomickou a sociální perspektivu, kterou jim objektivně Ukrajina nemůže zajistit,“ píše v dopise předseda přípravného výboru Jiří Vyvadil.

Nejedná se přitom o první dopis ruskému velvyslanci v Praze. Ryzí občanskou statečnost ve střetu s protiruským proudem bahna prokázalo také vedení strany NE Bruselu - Národní demokracie, které začátkem března osobně předalo zastupitelskému úřadu Ruské federace v Praze podpůrný dopis. V něm čeští politici nazývají Rusko garantem rovnováhy v mezinárodních vztazích. Dále se v něm můžeme dočíst:

Boj Západu proti Rusku, který rozbitím SSSR ani v nejmenším neskončil, je živen hlubokou nenávistí k Vaší mocné zemi, jež nerezignovala na svou důležitou úlohu ve světové politice.“ Jak zároveň autoři dopisu dodávají, postup Ruska na Ukrajině je zcela legitimní. „Lokajové Západu provedli v Kyjevě státní převrat a vydali Ukrajinu do jeho rukou. Pokud Vaše země nezasáhne – ať už jakkoli – bude to mít velmi negativní důsledky,“ varuje Národní demokracie.

Nespí ani další uvědomělí stoupenci slovanské jednoty. Na internetu byla zveřejněna petice, v níž Češi a Slováci vyjadřují podporu Rusku a krokům, které činí na ochranu svých občanů a menšin na Ukrajině a Krymu.

Všechny tyto iniciativy dokazují, že přátelské, ba i bratrské vztahy mezi Českou republikou a Ruskem stále žijí. Duch slovanské jednoty a odpor západním lžím existuje, a to i navzdory štvavé rusofobii.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_03_14/Putine-mate-nasi-podporu-vzkazuji-Cesi-9032/

 

Facebook komentáře

Nejčtenější