Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Putin: Za rozšiřováním Islámského státu stojí Spojené státy

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Během setkání se zástupci bezpečnostních rad zemí BRICS, ruský prezident Vladimir Putin si dovolil nezvykle tvrdé poznámky proti Spojeným státům, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

 
Putin obvinil USA za rozšiřování Islámského státu a zasahování do suverenity dalších zemí.

"Vidíme, co se děje, například na Středním východě, severní Africe. Známe problémy spojené s teroristickou organizací, která se nazývá Islámský stát.  Ale v těch zemích, kde se jim dnes daří dříve žádný terorismus nebyl, nebyly tam žádné cizí zásahy, takže nebyly třeba žádné sankce ze strany Rady bezpečnosti Organizace spojených národů. Je nutné, ale provést úpravy toho, co se stalo v minulých letech na mezinárodní scéně, " uvedl Putin během setkání  se zástupci bezpečnostních rad zemí BRICS.

  • putin-za-rozsirovanim-islamskeho-statu-stoji-spojene-staty

Syrský diplomat: V této špinavé válce se nic neděje náhodou!

V agresivní politice Západu vidí Vladimir Putin nebezpečí pro další státy ve světě. "Je také jasné, že naše země (členové BRICS) do značné míry čelí velkým hrozbám v souvislosti s porušováním mezinárodního práva. "

Během svého setkání se zástupci Číny ruský prezident také řekl, že vidí hrozbu "barevné revoluce" tak jako například  na Ukrajině. Moskva je přesvědčena, že za svržením Janukovyče a nepokoji na Majdanu stojí Američané. Podle deníku, jsou tato podezření oprávněná, vyplývají z například  nedávno zveřejněné tajné zprávy Pentagonu. Podle Putina Spojené státy věděly o vytvoření Islámského státu už dávno před vznikem této teroristické organizace a používají ji pro své vlastní účely.

Putin si dříve nedovolil takové ostré prohlášení, poznamenává deník. Zdá se, že ruský prezident se snaží zvýšit tlak na Západí. Spojenectví s Čínou a zeměmi BRICS znamená, že se chystá Moskva zasáhnout v oblasti bezpečnosti na Blízkém východě. Jeho tvrdá rétorika ale naznačuje, že nebude v této věci jednat ze slabé pozice.

Islamisté: Zaútočíme do Evropy přes Libyi, Řím bude náš!


Z názoru některých čtenářů Deutsche Wirtschafts Nachrichten k článku: "Konečně, alespoň někdo nazývá věci pravými jmény a nestydí se to říci nahlas. Naše politika vždy nestydatě čeká na rozhodnutí USA!  Doufám, že Evropa bude pevností před útokem miliónů uprchlíků z Blízkého východu a Afriky. Tato velká migrace to je výsledkem jejich tristní politiky ".
 
 
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Trachtajan@seznam.cz 2015-09-17 19:01
Občané ČR by sami měli uvážit kam směřuje tento stát a do čeho se řítí,měli by zvažovat svoji pomoc se zaměřením především tam, kde tento problém migrace vznikl.Jsme dost malí stát ,který má své občany jenž nelze přizpůsobit a velice těžko s nimi je v soužití,máme velkou nezaměstnanost, kriminalitu,bez domovce,velkou zadluženost státu a to jsou důvody pro které bychom měli zvažovat a zvát migranty k nám do ČR.Na druhou stránku máme bohaté zkušenosti s výstavbami různých závodů,bytů a to bychom mohli poskytnout do těch zemí odkud přicházejí.Zaji stit ,tak účinnou pomoc těm lidem kteří tam žijí a nemají takové možnosti jako jsou v EU v různých státech.To by měl být cíl této pomoci. Včetně rozdílného náboženství Islám,Křesťan,Ž id atd.I toto brát
hodně na vědomí. Začleněním těchto různorodých skupin do zemí EU je hodně naivní ,včetně toho že budou
dodržovat právní normy v těchto státech,tak jak je zvykem u nás či EU.A násilím nikdy nikdo nic nepořídil.

Facebook komentáře