Putin: USA nám mají nejméně co vyčítat. Nechceme Krym připojit k Rusku, státní převrat na Ukrajině není legitimní, vojenská akce není zatím zapotřebí, případné sankce vůči Rusku ovlivní všechny strany
- Podrobnosti
- ze světa / Rusko|
- 4. březen 2014|
- Vladimír Urbánek |
- 4868 x
Ruský prezident Vladimír Putin na adresu událostí na Ukrajině uvedl, že v této zemi proběhl státní převrat, jehož příčiny jsou velmi komplexní. Na adresu protestujících Putin uvedl, že chápe jejich postoj a snahu o změnu systému v zemi, ale musí se tak dít legitimní cestou. Putin uznal Viktora Janukovyče legitimním prezidentem Ukrajiny.
Podle Putina se Janukovyč obrátil na Putina s žádostí na pomoc a Rusko se zavázalo tuto žádost vyslyší. Pokud by došlo na vojenské řešení celé situace, bude to podle Putina v souladu s mezinárodním právem. Nové vedení Ukrajiny nemá, podle Putina, mandát rozhodovat budoucnosti země. Podle Putina jen "jedni podvodníci vystřídali jiné podvodníky".
Rusko oznámilo, že přerušilo vojenské cvičení svých jednotek u ukrajinské hranice. NA adresu případné přímé vojenské intervence v zemi Putin prohlásil, že zatím není takové řešení nutné.
V reakci na napětí ohledně Krymu USA přerušila až do odvolání všechna plánovaná obchodní a investiční jednání s Moskvou a všechny plánované společné vojenské akce. Kreml kontroval hrozbou opatření, která by mohla ohrozit stabilitu dolaru a jeho pozici světové rezervní měny. Pohrozil také odmítnutím splátek půjček americkým bankám. Putin také na adresu USA poznamenal, že Spojené státy mají nejméně co kritizovat ruskou angažovanost na Krymu vzhledem k jejich vojenské angažovanosti V Afghánistánu, Iráku či naposledy v Lybii, kde jednaly zcela bez jakékoli autorizace ze strany OSN.
Podle Putina je nutné si uvědomit, že kvůli všeobecné propojenosti budou mít případné sankce vůči Rusku důsledky pro všechny zúčastněné strany.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.05.2025)
- Takto začala Speciální vojenská operace, Jeffrey Sachs
- ŽALUJI VÁS
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (26.4.2025)
- Scott Ritter: Tohle není válka volby, do které by Rusové šli. Tohle je pro Rusko existenční válka.
- Čínská vojenská jednotka už v Moskvě! Krach západní výpravy na Ukrajinu...
Související články