Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Problémy s ukrajinskými zajatci?

Informace pocházejí z ruských zdrojů. Nelze je ověřit, a proto je třeba je brát s rezervou.

Podle Denise Pušilina, t.ch. Kremlem jmenovaného gubernátora Doněcké oblasti RF, začínají mít orgány DNR stále větší problémy s počtem ukrajinských zajatců. Jen v táborech DNR jich je prý několik tisíc.

Orgány DNR by je rády vyměnily za své, ale v rukou OS UA jich je podstatně méně. Nacionalističtější ukrajinští bojovníci totiž občas ruské zajatce zastřelí nebo mučí, a ti pak už nejsou ve stavu vhodném pro výměnu.

  • problemy-s-ukrajinskymi-zajatci

Ukrajinských zajatců je prý podle Pušilina velké množství a odmítají se výměny účastnit. Pro ukrajinské vojáky totiž návrat "domů" z ruského zajetí neznamená domů, ale znovu na frontu. A někteří Ukrajinci nechtějí znovu riskovat smrt na frontě. Orgány DNR takovým Ukrajincům nabízejí řešení: občanství Ruské federace. Po jeho získání může Ukrajinec v Rusku nastoupit do normální práce, založit novou rodinu a začlenit se do mírového života v Rusku. A to i tisíce kilometrů od fronty.

Nejnověji však ruské úřady nabízejí válečným zajatcům ještě jednu možnost: vstoupit do ozbrojených sil DNR, nyní vlastně ozbrojených sil RF. Za velmi zajímavý plat se pak takoví "Ukrajinci" mohou podílet na tom, co D. Pušilin nazývá osvobozením Ukrajiny".

Druhý prapor "ukrajinských" vojáků, ochotných bojovat na straně Ruska a jeho nových území, se v současné době rekrutuje z bývalých vojáků OS UA, - válečných zajatců.

V zájmu objektivity je třeba dodat, že podle informací i z našeho tisku se na Ukrajině formují i jednotky z ruských a běloruských přeběhlíků, bývalých válečných zajatců či disidentů. Ti sice Ukrajině vojensky na frontě příliš nepomohli, ale jejich přínos je citelný v zákulisí, zejména ve válečné propagandě.

Novodobí "vlasovci" jsou vítáni. Je však třeba zdůraznit, že na obou stranách - I to je tvář války a snaha mladých mobilizovaných civilistů "hlavně to všechno přežít" - Nic než přežít. Za každou cenu.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/02/27/problemy-s-ukrajinskymi-zajatcami/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Přemysl Javornický 2023-02-28 14:00
Ostatně soudím, že většina Ukrajinců jsou již Rusové a sdílejí po vystřízlivění z nacistického rauše ruské postoje. Problémem jsou pouze rozdělené rodiny a větší sklon k podléhání moci u Ukrajinek. Kromě toho, nikdo již nechce proti RF bojovat, ti co tak činí, činí tak z donucení pod trestem zastřelením (do týla, jak se na bandervské nacisty sluší). Nacismus a fašismus nemají na Zemi žádné místo a jejich reprezentanti budou vyklučeni.
Citovat
#1 Jarda K. 2023-02-28 09:42
Vzdy smutný prípad, ale lepšie je byť živym psom ako mŕtvym levom...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře