Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Odvolání Gerasimova a jmenování Teplinského, bohužel ruské ministerstvo obrany nepotvrdilo ...

Gerasimov odvolal generála Popova, který kompetentně velel jednotkám v Záporoží, které již měsíc a půl odrážejí ukrajinské jednotky z předsunutých obranných pozic !!!

Popov prohlásil, že je třeba střídat bojovníky, kteří úspěšně odrážejí útoky na frontovou linii na záporožském směru. Kvůli odmítavému postoji svých vyšších nadřízených prý prohlásil, že se bude hlásit přímo vrchnímu veliteli. Poté byl odvolán.

  • odvolani-gerasimova-a-jmenovani-teplinskeho-bohuzel-ruske-ministerstvo-obrany-nepotvrdilo
  • ❗

Popov se těší obrovské podpoře personálu: bojovníky na frontě zpráva o odvolání "prostého" a "pochopitelně" čestného generála Popova značně demoralizovala.

Konflikt mezi Popovem a Gerasimovem zdůrazňuje to hlavní: nedostatek jednoty v ruských ozbrojených silách. A nepřítel toho jistě využije. Jak v kampaních na diskreditaci ozbrojených sil RF a jejich očerňování, tak v publikacích na míru. A Rusko tím samozřejmě bude trpět. A to je na tom všem to nejsmutnější.

PS: Vždy, když je někdo z ruských velitelů na svém úseku fronty nadprůměrně úspěšný, tak se znelíbí Gerasimovi !!! Prigožin, Surovikin, Popov ... čím to bude, pouhou závistí, nebo něčím ještě horším? Má pravdu Prigožin, který ho otevřeně nazval zrádcem? Odvolání Gerasimova a jmenování Teplinského, bohužel ruské ministerstvo obrany nepotvrdilo ...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Přemysl Javornický 2023-07-14 20:09
Přesně tak, Zdeňku. Nicméně, ta se celkem rychle odhalila po Prigožinově "pochodu na Moskvu", což nebylo nic jiného než představení pro NATO. Gerasimov si nicméně koleduje o mnohem horší osud než sám ustrojil Popovovi. Gosudar to tak dlouho nenechá.
Citovat
#3 Bálek Zdeněk 2023-07-13 16:36
Gerasimov má za sebou zřejmě velmi silnou, klanově korporativní skupinu! To mj. svědčí o tom, jak tvrdý boj probíhá uvnitř samotného Ruska, a to nejenom v armádě!. Ostatně, Pjakin hovořil o tom, že ta Prigožinova vzpoura naopak pátou kolonu uvnitř ruské armády posílila, neboť vystupovali v rolích obránců ruského státu. Doslovně říkal, že teď bude mnohem těžší se jich zbavit!
Citovat
#2 Jarda K. 2023-07-13 16:29
Sú tam aj ešte lepsí, len Rus.Putin o nich nevie, a nikto mu ich nepredstavil,zo strachu že bude vymenený!!! Rus.Putin je 33° zednáŕ v Zlaté pagodě( pyramide) a ma len svoj okruh židov a oligarchov...Gó jsky velitelia v armade ho moc nezaujimali až do ŠVO....Teraz to lepý ako najlepšie vie...Generáli su vždy tí najsprostejší v armade, mimo realitu!!! Vojne casto nerozumia a robia veľmi zlé rozhodnutia!!!
Citovat
#1 Carlo 2023-07-13 11:00
Ať už je to jakkoliv, řevnivost mezi generalitou je ve všech armádách. Osobně bych si netroufal hodnotit situaci na základě několika málo informací, které se náhodně objeví někde v sítích. A už vůbec bych nikdy nesklouzl z pozorovatele událostí k fanouškovství ať už toho či onoho...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře