Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mariupol žije, neexistují žádná omezení a lidé si vůbec nemyslí, že je někdo obsadil:

Korespondent německé veřejnoprávní televize ZDF Armin Kerper přijel do Mariupolu a zjistil, že město žije, neexistují žádná omezení a lidé si vůbec nemyslí, že je někdo obsadil:

Stojíme zde přímo v centru Mariupolu. Za mnou jsou zničené ruiny nákupního centra. A to je ve městě často vidět. Odhaduje se, že asi 2/3 města byly zničeny. Ale také jsme svědky mnoha renovací. Obnovují se ulice, školy, obytné budovy a celé čtvrti. To se děje velmi rychle.

  • mariupol-zije-neexistuji-zadna-omezeni-a-lide-si-vubec-nemysli-ze-je-nekdo-obsadil

[Bylo těžké dostat se do Mariupolu? Mohl by se tým volně pohybovat a mluvit s lidmi? Nebo to bylo vše pod ruskou kontrolou?] Jsme zcela nezávislí. Náš tým ZDF samostatně cestoval autem z Moskvy přes Rostov na Donu, překročil hranici s Ukrajinou a jel do Mariupolu.

Můžeme se tu volně pohybovat. Máme vstupní doklady. Ale nikdo nás nesleduje. Alespoň já to necítím. Můžeme se pohybovat po městě, můžeme mluvit s lidmi. Nemáme tedy žádná omezení.

[Říkáš, že můžeš mluvit s lidmi. Kdo další žije v Mariupolu a je připraven s vámi komunikovat?] S těmi, kdo jsou tady, se s nimi můžeme bez problémů domluvit. Mariupol není město duchů, to chci objasnit. Vidíte lidi na ulicích, žijí zde své životy. A jsou otevřené. Opravdu jsem o tom nepochyboval.

[Na YouTube se ptají, jak bychom měli nyní zhodnotit tamní humanitární krizi?] No, jak jsem řekl, tohle není město duchů. Toto město funguje. Je zde elektřina, je zde topení, je zde teplá voda, je zde internet, Wi-Fi. Všechno tam je. Lidé zde žijí své životy. Obchody, restaurace atd. jsou otevřeny.

PS:

Evropa ale nechce slyšet pravdu:

Televizní kanál ZDF byl za tuto zprávu ostře kritizován. V Bildu. program byl prezentován jako „vzácný pohled do ruské okupace“. Zprávu začala citovat ruská média a kritizovat ji na Západě.

„ZDF vážně říká, že před ruskou okupací bylo v divadle zakázáno mluvit rusky, a proto je mnoho lidí rádo, že Rusko obsadilo město,“ komentuje "expert" na východní Evropu Sergej Sumlenny z Evropského centra pro iniciativu Resilience v X.

Novináři byli také kritizováni za to, že vstoupili do Mariupolu s ruskými dokumenty.


video:  https://vk.com/video-35660695_456387672

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře