Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lavrov: Pravda o odstřelovačích nemůže být ututlána

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v sobotu žádal Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), aby vyšetřila, kdo stál za smrtí desítek lidí v Kyjevě po útocích odstřelovačů toho, řekl, že pravda už nemůže být ututlána.

  • lavrov-pravda-o-odstrelovacich-nemuze-byt-ututlana

Lavrovovy komentáře přišly poté, co nejvyšší estonský diplomat šéfce zahraniční politiky EU Catherine Ashtonové v uniklém telefonátu řekl, že za útoky mohla stát tehdejší ukrajinská opozice.

„Nejnovější informace o tzv.případu odstřelovačů nemohou být tutlány.“ řekla na tiskové konferenci v Moskvě vedle svého tádžikského protějšku.

„Navrhli jsme OSCE objektivní vyšetřování a zajistíme, že nastane spravedlnost.“

„Byla zde spousta lží a tato lež byla dlouho využívána pro namíření evropského veřejného mínění špatným směrem v rozporu s objektivními fakty.“

http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?eid=139511&;cid=22&fromval=1&frid=22&seccatid=45&s1=1

Ruský velvyslanec při OSN žádá vyšetřování změny režimu v Kyjevě

Ruský permanentní zástupce při OSN Vitalij Čurkik žádá řádné vyšetřování událostí, které vedly ke svržení ukrajinského prezidenta a vlády, a to i včetně využívání odstřelovačů

Čurkin řekl, že tuto otázku položil na schůzi Rady bezpečnosti OSN a pozornost svých kolegů odvrátil na přepis telefonního hovoru mezi Catherine Ashtonovou a estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem..

„Věci se pak začaly rychle hnout.“ řekl v ruské televizi v sobotu.

„Co se týče dohody z 21.února, na kterou se někteří snaží zapomenout, všechny události, které vedly k nucené změně moci v Kyjevě, zvláště manifestace násilí, musí být řádně vyšetřeny. Když bude takové vyšetřování provedeno, tak se dozvíme spoustu zajímavých věcí o tom, že opoziční odstřelovači stříleli nejen na své své cíle, ale také na policii.“ řekl.

„Můžeme se dozvědět spoustu zajímavých věcí o tom, jak byli střelci cvičeni několik týdnů, kdo je cvičil a poslal provokovat využití síly.“ řekl.

http://en.itar-tass.com/russia/722744

Zdroj:http://wertyzreport.com/2014/03/10/pravda-o-odstrelovacich-nemuze-byt-ututlana-lavrov/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře