Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Italský novinář: Putin je poslední obránce Západu

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ti, kteří rostli v době studené války, si stěží dovedou představit, ale dnes je to naprosto jasné, že poslední obranou Západu je Putin a Rusko, a průběh syrské krize to dokazuje.

  • italsky-novinar-putin-je-posledni-obrance-zapadu

 

 

Desítky let se evropské země chytaly mámy-Ameriky, která je krmila za vysokou cenu a vnutila jim roli ekonomické kolonie, řízené dusivou propagandou. Ale, jak učí historie, systém hodnot se může neočekávaně změnit, a ten, kdo byl na straně „sil dobra" včera, se dnes může najednou ocitnout na straně „sil zla", a naopak. Jako například Německo, které rozpoutalo dvě světové války, teď řídí osud Evropské unie za absolutního mlčení ostatních členských zemí, ačkoliv takový mandát ani nedostalo.

To, co probíhá v současné době, je jedním z převratných momentů Historie. Hlavní novinkou je to, že Ukrajina a Bulharsko uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla, létající do Sýrie. Tak se mění poměr hodnot.

Proč Západ odmítá účast Ruska v boji proti hrozbě ISIL? Putin navrhl, aby byla vytvořena mezinárodní koalice proti terorismu, a tady je odpověď Západu. Je jasné, že Ukrajina a Bulharsko by neuzavřely vzdušný prostor, kdyby nedostaly příkaz USA (schválený vazaly z EU). A do prázdna padl rozumný návrh ruského premiéra: „My skutečně chceme vytvořit určitou mezinárodní koalici v boji proti terorismu a extremismu. S tímto cílem vedeme konzultace s našimi americkými partnery: já jsem osobně projednával toto téma s prezidentem Obamou. Mluvil jsem o tom také s vedoucími představiteli Turecka, Jordánska a Saúdské Arábie".

Hroutí se ta jistota v morální převaze, která od Druhé světové války do dnešního dne nás vedla k idealizování roli Západu v různých válečných konfliktech na celém světě.

USA a EU, právě ti, kteří podporovali (pokud nefinancovali) arabské jaro, které způsobilo destabilizaci celého geografického regionu, teď chtějí dávat lekce Rusku. Ačkoliv sami celé měsíce bezmocně sledovali to zabíjení, kterému vystavily obyvatelstvo Sýrie dobře organizované skupiny teroristů. Je nepochybné, že kdyby se Putin nerozhodl podporovat Asada, Západ by zůstal nečinně sedět. Možná jsou jeho ekonomické a ropné zájmy v Sýrii menší než byly v Libyi a v Iráku? Není dobré si myslet něco špatného, ale často se špatné předtuchy plní.

Tudíž USA a EU vytvořily společnou frontu ne proti strašné hrozbě ISIL, ale proti Rusku a jeho vedoucímu představiteli. Krátkozraká politika, chápání grotesknosti, které dochází dokonce těm, kteří vždy sdíleli názory Obamy.

Neupřímnost je základem spěšného jednání. Teď je Francie ochotna vyslat své bombardéry do Sýrie. Ale vzpomeňme si na francouzské bombardování Libye: chceme získat stejné výsledky?

Je to film, který jsme už několikrát viděli: o tom, jak Západ sesazuje vedoucí představitele Blízkého Východu, které ještě nedávno štědře financoval, po čemž bude následovat nulová jistota v demokratické budoucnosti právě „osvobozených" zemí a rozšíření politické nestability v regionu.

Stojíme před troskami Západu, rozpadlého silami několika mocenských skupin. Jsme bezmocně přítomni eskalaci nejnebezpečnějších rizik, a na obzoru se rýsuje nový světový konflikt.

Autor: nezávislý italský novinář

 Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20150918/1169910.html#ixzz3mSfeXmuw

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Getubec72@seznam.cz 2015-09-22 19:31
Ano, Putin a Rusko jsou dnes opravdu poslední obránci ne jenom západu ale i zachování národnostních identit. Ještě že jej máme. Brzy přijde doba, kdy bude spousta lidí z porobené Evropy do Ruska emigrovat. A ta pokakaná Amerika půjde určitě brzy do kanálu. Ještě že tam mají ten Jelounstonský park. Je kam udeřit a nebude to až zase tak moc stát. On ale asi vybuchne brzy sám. Čím dřív, tím líp.

Facebook komentáře