Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Inflace v Rusku je nejnižší z celé Evropy

25. května 2023  

Inflace v Rusku na začátku května meziročně zpomalila na 2,3 %, což je nejnižší hodnota ze všech evropských zemí , řekl v úterý ruský premiér Michail Mišustin na Rusko-čínském obchodním fóru v Šanghaji.

  • inflace-v-rusku-je-nejnizsi-z-cele-evropy

„Míra nezaměstnanosti v Rusku je na historickém minimu a je pouze 3,5  %. Začátkem května inflace meziročně zpomalila na 2,3 %. To je nejnižší číslo ze všech evropských zemí ,“ uvedl šéf ruské vlády.

Upozornil na skutečnost, že úvěrové instituce, peněžní a akciové trhy fungují jako obvykle díky integrované národní platební a zúčtovací infrastruktuře.

„Pokud jde o ekonomiku, nejen že jsme se nepotopili, ale také jsme zaznamenali výrazný růst. Loni jsme tak dosáhli nového historického rekordu ve sklizni obilí: 157 milionů tun, dokonce výrazně překonali úspěchy Sovětského svazu. Rusko dnes dostatečně uspokojuje domácí poptávku po obilí, cukru, rostlinném oleji, mase a rybách ,“ řekl Michoustin.

Hannibal Genseric

Zdroj: https://numidia-liberum.blogspot.com/2023/05/il-ny-pas-de-raison-pour-des.html?m=1

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Dusan Janto 2023-05-26 11:35
Super dobra sprava zato nasa ekonomika nezadrzatelne klesa vdaka pan Heger gdeze su casi planovaneho hospodarstva ktore komunistom vychazdali skuste si od nich dake ekonomicke poucky prestudovat .
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře