Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

"Generální" úklid: Putin zahájil realizaci čtvrté fáze svého plánu.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Ruský prezident Vladimír Putin uvolnil ze svých funkcí najednou osm generálů. O své posty přišli vysoce postavení řídící pracovníci z ministerstva vnitra, ministerstva pro mimořádné situace a vyšetřovacího výboru. Vyhláška byla zveřejněna na oficiálním internetovém portálu právních informací ... Putin aktivně uskutečňuje během posledního měsíce kádrová přeskupení, která se dotkla téměř všech odvětví moci. O měsíc dříve se změnila konfigurace v řadě federálních orgánů a regionů. Dále došlo k významným změnám v Radě bezpečnosti a prezidentské administrativě, v důsledku čehož odešel z pozice hlavy administrativy Sergej Ivanov. Z funkcí byli odvoláni i ministr školství a velvyslanec Ruska na Ukrajině.

  • generalni-uklid-putin-zahajil-realizaci-ctvrte-faze-sveho-planu

 

Obnova generality
"Podle mého názoru jsou dnešní odvolání nesporně pokračováním celkové kádrové politiky Kremlu, obnovy politických elit země. Jde o to, že za posledních 16 let, kdy je prezident Putin u moci, jsme pozorovali určitý konzervatismus při výběru řídících kádrů na různých pozicích. Nyní jsme svědky nového politického cyklu, kdy probíhá globální obnova řídících pracovníků na všech úrovních. Nejde však jen o obnovu osob, ale i o změnu stanoveného politického kurzu," vysvětluje Ekonomice dnes děkan fakulty inženýrského managementu RANHiGS (Ruská akademie národního hospodářství a státní služby) Sergej Serebrennikov přeskupení v moci.

"Soudě podle toho, že se obnovuje generalita, přičemž v největších a nejdůležitějších orgánech země, jedná se o novou protikorupční politiku a novou koncepci národní bezpečnosti. Tyto akce diktují výzvy na mezinárodní scéně, obtížná situace na rusko-ukrajinské hranici a akce NATO během posledních několika měsíců. Kromě toho odvolání ministra školství a vědy Dmitrije Livanova a jeho nahrazení paní Vasiljevoj je pokusem o změnu vzdělávací politiky našeho státu. Přechod od jasného liberálního kurzu ve vzdělávací politice ke konzervativnímu tradicionalistickému kurzu. Všechny tyto změny lze částečně nazvat kádrovou revolucí", pokračuje expert ...

Význam Putinova kádrového přeskupení

Profesor MSU, doktor politických věd a člen vědecké rady při Radě bezpečnosti Ruska Andrej Manojlo nám již dříve řekl, že v důsledku kádrových změn a inovací v kádrové politice prezident zřejmě počítá s tím, že uzavře s obyvatelstvem novou společenskou smlouvu.

Serebrennikov s tímto tvrzením souhlasí a nazývá formování nové společenské smlouvy hlavním prezidentovým cílem. "Za 16 let Putinovy éry jsme zažili několik etap společenské smlouvy. První z nich bylo posílení správní složky státu, když se vytvářely federální okruhy a byla ukončena válka v Čečensku.

Druhé Putinovo období - to byl dobrý ekonomický růst výměnou za jisté politické svobody. Třetí etapa je spojena s návratem Krymu a přímo se týká národní hrdosti. A současná čtvrtá etapa, jejíhož začátku jsme svědky, je sociální smír. Chápeme, že situace v zemi je velmi napjatá, existuje určitý počet těch, kteří jsou unaveni ze současné politiky Kremlu. Nová etapa obnovy elit, příchod čerstvé krve umožní překonání nynější tendence", shrnuje náš spolubesedující ...
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
 
zdroj:http://www.novarepublika.cz/2016/08/generalni-uklid-putin-zahajil-realizaci.html

Facebook komentáře